Microsoft plánuje ovládnuť čínsky trh s umelou inteligenciou | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft plánuje ovládnuť čínsky trh s umelou inteligenciou

AI umela inteligencia

TECH

Microsoft plánuje ovládnuť čínsky trh s umelou inteligenciou

Microsoft plánuje vytvoriť otvorenú platformu medzi štyrmi prestížnymi čínskymi univerzitami na zdieľanie údajov a nástrojov spojených s umelou inteligenciou. Platforma bude študentom a profesorom užitočná pri učení sa, aby sa neskôr zlepšila práca s AI. Microsoft sa tak čo najrýchlejšie snaží vybudovať si stabilné miesto na trhu s umelou inteligenciou a strojovým učením. Výhodou pre Microsoft je, že spoločnosti ako Google alebo Amazon nemajú na čínskom trhu partnerstvá. Konkurencia je však napriek tomu veľká, keďže miestny rivali ako napríklad Baidu Inc, Alibaba Group Holding Ltd alebo Tencent Holdings Ltd na trhu úplne dominujú.

Budúcnosť AI od Microsoftu

Microsoft tvrdí, že globálne sústreďuje vyše 8000 pracovníkov so zameraním na umelú inteligenciu a jej produkty a vylepšovanie. Zvýšené investície do umelej inteligencie sú vyvolané hlavne neustále narastajúcim záujmom o toto odvetvie. Aby teda Microsoft držal krok s ostatnými rivalmi ako Google, Facebook alebo Apple, plánuje spojiť viaceré čínske inštitúcie a presadiť sa na trhu.

Výkonný viceprezident Harry Shum na Microsoft AI Inovate udalosti povedal, že Microsoft sa plánuje na vyvýjajúcom čínskom trhu presadiť kvôli globálnej perspektíve. Na vlastnom predstavení v Beijingu, ktoré sa odohralo len tento pondelok ukázali svoj systém čipov umelej inteligencie – Project Brainwave a digitálneho četového asistenta – Xiaolce. Ten dokáže nie len napodobňovať hlasy ľudí, takisto dokáže viesť konverzáciu a dokonca skladať básne.

TIP  Facebook Messenger dostáva veľkú dávku automatických reklám, ktoré nie je možné vypnúť!

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: Pixabay.com

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.