Microsoft oznamuje vydanie Windows 10 China Government Edition
Connect with us

Microsoft oznamuje vydanie Windows 10 China Government Edition

Novinky

Microsoft oznamuje vydanie Windows 10 China Government Edition

Microsoft dnes oznámil novú SKU systému Windows 10, ktorá je špeciálne upravená pre čínsku vládu. Má výstižný názov Windows 10 China Government Edition. Prvými tromi vládnymi zákazníkmi, ktorí ho použijú, bude čínska colná správa, mesto Šanghaj a Westone Information Technology. Nová verzia operačného systému umožní krajine používať vlastné šifrovanie a môže tiež spravovať vlastné aktualizácie Windowsu. Ako sa dalo predpokladať, telemetria bude vypnutá.

Windows 10 China Government Edition je založená na Enterprise Edition, ktorá “už obsahuje mnoho funkcií pre bezpečnosť, identitu, nasadenie a správu, ktoré vlády a podniky potrebujú”. Čínska vláda bude môcť odstrániť funkcie, ktoré jej zamestnanci nevyužiijú, ako napríklad OneDrive.

Zdroj: blogs.windows.com

Microsoft tvrdí, že Lenovo bude medzi prvými partnermi OEM, ktorí začnú predávať počítače s novou verziou operačného systému. Spoločnosť však presne neuviedla, kedy bú tieto počítače k dispozícii.

Zdroj: blogs.windows.com, vlastný (obrázok)

TIP  Microsoft vydáva ďalšiu dávku kumulatívnych aktualizácií pre operačný systém Windows 10
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.