Microsoft oznámil počas Buildu 2018 významnú zmenu týkajúcu sa dizajnového jazyka Fluent Desing. Ťažiť budú z toho hlavne vývojári a používatelia | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft oznámil počas Buildu 2018 významnú zmenu týkajúcu sa dizajnového jazyka Fluent Desing. Ťažiť budú z toho hlavne vývojári a používatelia

fluent-design-min

Windows 10

Microsoft oznámil počas Buildu 2018 významnú zmenu týkajúcu sa dizajnového jazyka Fluent Desing. Ťažiť budú z toho hlavne vývojári a používatelia

Seattle ako každý rok tak aj tento hostí jednu z najväčších akcií spoločnosti Microsoft – Build 2018, ktorý bude zásobovať novinkami fanúšikov Windows platformy najbližšie dni.

Určite si spomínate keď Microsoft zhruba takto rok dozadu začal spomínať a následne aj implementovať nový dizajnový jazyk Fluent Desing, ktorý sa sústreďuje na 5 hlavných prvkov, ktorými sú: Svetlo, Hĺbka, Pohyb, Materiál a Mierka. Viacero dizajnových zmien sme mohli vidieť nie len v aplikáciách, ale aj v samotnom rozhraní Windowsu 10. Napríklad Jarná aktualizácia priniesla redizajn Nastavení počítača, zmeny v ponuke Štart a ďalšie.

Microsoft uľahčuje prácu vývojárom

Najnovšie, novinky sa týkajú schopnosti vývoja webových aplikácií s prvkami Fluent dizajnu bez toho, aby vývojári mali obavy o zásobník používateľských rozhraní. Znamená, že vývojári budú môcť vytvárať nové UWP aplikácie pre Windows prostredníctvom flexibilnejších a výkonnejších ovládacích prvkov XAML (pozn. redakcie: XAML UI framework pre Windows poskytuje rozsiahlu knižnicu ovládacích prvkov, ktoré podporujú vývoj používateľského rozhrania) bez ohľadu na to, aký užívateľský balík používajú – či už ide o Windows Forms, WPF alebo natívny Win32.

Čo to znamená pre koncových používateľov? Určite vítanú zmenu, ktorej cieľom je prilákať ako aj pomôcť vývojárom pri vývoji nových aplikácií, z ktorých budú profitovať hlavne používatelia platformy Windows.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Youtube (Microsoft)

TIP  Microsoft vydáva nové updaty na Windows 10, týkajú sa súkromia a ochrany

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.