Microsoft sa sústredí na low-end, biznis a high-end zariadenia | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft sa sústredí na low-end, biznis a high-end zariadenia

Novinky

Microsoft sa sústredí na low-end, biznis a high-end zariadenia

Microsoft po oznámení prepustenia 7,800 zamestnancov z mobilnej a hardvérovej divízie spoločnosti a odpise 7,6 milióna dolárov súvisiacich s akvizíciou Nokie v minulom roku prichádza s ďalšou novinkou týkajúcou sa zmeny stratégie výroby smartfónov. Podľa e-mailu, ktorý poslal CEO Microsoftu Satya Nadella by sa Microsoft mal zamerať na tri druhy smartfónov.

Konkrétne na:

  • low-end (tzv. „Value phones“),
  • biznis,
  •  high-end zariadenia.

Ďalej, podľa slov Nadellu by sme sa mali dočkať každý rok po dvoch zariadeniach z každej kategórie čo určite ocenia hlavne náročnejší používatelia telefónov, keďže Microsoft (resp. Nokia) na segment high-end zariadení častokrát „zabúda“ a nemá problém predstaviť jeden high-end telefón aj na dlhšie časové obdobie ako je jeden rok.

Aký je váš názor na takto razantnú zmenu politiky Microsoftu?

Zdroj: Neowin.net

TIP  Asus predstavil revolučný notebook so sekundárnym displejom a procesorom i9. Apple má obrovskú konkurenciu!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.