Microsoft skončí s podporou klasických Silverlight aplikácií pre Windows Phone | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft skončí s podporou klasických Silverlight aplikácií pre Windows Phone

Novinky

Microsoft skončí s podporou klasických Silverlight aplikácií pre Windows Phone

Microsoft onedlho ukončí podporu klasických Windows Phone aplikácií v budúcich verziách Windows 10 Mobile. Tieto klasické Windows Phone aplikácie, taktiež nazývané Silverlight aplikácie, nebudú ďalej fungovať v budúcich verziách operačného systému Windows 10 Mobile. Microsoft už zrušil podporu pre Silverlight aplikácie v interných buildoch Windows 10 Mobile.

Zdroj: vlastný

Dá sa predpokladať, že terajšie Windows Phone zariadenia budú stále schopné podporovať Silverlight aplikácie aj napriek budúcim Windows 10 Mobile verziám. Obrovské množstvo aplikácií pre Windows Phone zariadenia sú samozrejme Silverlight aplikácie, ktoré ale nie sú tak často aktualizované. Jedna z najpopulárnejších Silverlight aplikácií WhatsApp, by po prípadnom zrušení podpory pre Silverlight aplikácie stratila veľké množstvo používateľov. Samozrejme iba pokiaľ by Facebook dovtedy aplikáciu nepremostil na platformu Universal Windows.

Zrušenie podpory pre Silverlight aplikácie by po technickej stránke znamenalo iba dobrý krok pre budúcnosť operačného systému Windows 10 Mobile. Hlavne kvôli tomu, že platforma Silverlight je už v túto dobu celkom stará. Microsoft bude oveľa radšej investovať do novej Universal Windows platformy, akoby mal investovať ešte viacej prostriedkov pre podporu Silverlight aplikácií.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (microsoft.com)

TIP  Rozšírenie, ktoré má vo svojom PC viac ako 2 milióny používateľov sleduje vašu históriu aj v inkognito móde
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.