Microsoft ohlasuje spoluprácu so Spotify. Na prelome roka zabije Groove Music | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft ohlasuje spoluprácu so Spotify. Na prelome roka zabije Groove Music

Novinky

Microsoft ohlasuje spoluprácu so Spotify. Na prelome roka zabije Groove Music

Microsoft ohlasuje spoluprácu so Spotify. Na prelome roka zabije Groove Music

„Sme veľmi radi, že môžeme oznámiť, že rozširujeme naše partnerstvo so spoločnosťou Spotify, vďaka čomu prinesieme našim zákazníkom Groove Music Pass najväčšiu hudobnú streamingovú službu na svete. Počnúc tento týždeň  môžu zákazníci Groove Music Pass jednoducho presunúť všetky svoje zoznamy skladieb priamo do Spotify. Okrem toho môžete mať na 60-dní bezplatnú skúšobnú verziu programu Spotify Premium“

Tak týmito slovami sa Microsoft na svojich stránkach prihovára fanúšikom aplikácie Groove. Čo to v praxi bude znamenať? Čítajte nižšie.

Asi ako už tušíte, tak Microsoft postupne, ale isto ukončí podporou aplikáciu Groove Music na Windows zariadeniach, hoci aktualizácie sľubuje ešte do konca tohto roka, potom prejde do režimu, ktorý obmedzí funkcionality aplikácie. Medzi obmedzenia patrí napríklad možnosť streamovania, nákupov či sťahovania hudby.

Už v priebehu niekoľkých dní budú môcť používatelia (programu Windows Insider) Groove začať s prenosom svojej hudby do aplikácie Spotify. Všetko by malo prebiehať celkom jednoducho. Potom ako spustíte aplikáciu vám vyskočí možnosť prenesenia vášho obsahu do rozhrania Spotify.

Zdroj: Microsoft

Otázne je, čo to Microsoftu na konci dňa prinesie. Groove Music, je jedna z mála aplikácií, ktoré skutočne na platforme Windows stoja za to a výnimkou nie je ani mobilná divízia, ku ktorej sa Microsoft v podstate vôbec na oficiálnych stránkach nevyjadruje v spojitosti s touto zmenou. V každom prípade Spotify patrí medzi najväčšie streamovacie služby na svete s viac ako 30 miliónov databázou pesničiek.

TIP  Motorola sa zaraďuje medzi spoločnosti ako Microsoft a Samsung. Dala si patentovať skladací smartfón

Zdroj: Microsoft

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.