Microsoft ohlásil akvizíciu spoločnosti Semantic Machines, vďaka ktorej vylepší konverzačné AI technológie. Cortana a boti budú znieť viac ako ľudia | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft ohlásil akvizíciu spoločnosti Semantic Machines, vďaka ktorej vylepší konverzačné AI technológie. Cortana a boti budú znieť viac ako ľudia

TECH

Microsoft ohlásil akvizíciu spoločnosti Semantic Machines, vďaka ktorej vylepší konverzačné AI technológie. Cortana a boti budú znieť viac ako ľudia

Spoločnosť Microsoft počas včerajšieho dňa oznámila akvizíciu kalifornského startupu Semantic Machines, ktorá vyvíja konverzačnú AI technológiu vrátane nového samotného enginu.

Engine v podaní spoločnosti Semantic Machines je revolučný prístupom modelovania ľudského diskurzu plynule cez reč a text. Tento engine získava sémantický zámer z prirodzeného vstupu (hlas alebo text) a potom vytvára vlastný aktualizačný učebný rámec pre riadenie dialógového stavu, kontextu a cieľov koncového používateľa. Inými slovami, Microsoft hovorí, že táto technológia strojového učenia umožní používateľom komunikovať so strojmi omnoho prirodzenejším spôsobom a s menšou námahou.

Microsoft nezískava nie len spoločnosť, ale aj hodnotný ľudský kapitál

Hlavnými vedúcimi pracovníkmi spoločnosti  Semantic Machines sú profesor Dan Klein z UC Berkeley (University of California) a Larry Gillick, ktorý pôsobil dlhodobo v spoločnosti Apple ako vedúci výskumu reči. Obaja títo predstavitelia spoločnosti sa pokladajú za pionierov vo svete  AI konverzácií.

tim spolocnosti semantic machines

Zdroj: Microsoft blog (tím spoločnosti Semantic Machines)

„V kombinácii technológie Semantic Machines s vlastnou AI technológiou sa sústredíme na prinesenie silného, prirodzeného a produktívnejšieho používateľského zážitku, ktorý prinesie konverzačné výpočty na novú úroveň,…“, hovorí David Ku, hlavný technik spoločnosti Microsoft AI & Research.

Mimochodom, na podobnej technológií (Google Duplex) pracuje aj spoločnosť Google, ktorá dokáže napodobniť ľudskú konverzáciu.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Microsoft definitívne zruší hudobnú službu Groove Music už o pár týždňov

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.