Microsoft odhalil plán vývoja Progresívnych webových aplikácií. Takéto funkcie by mali mať v budúcnosti! | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft odhalil plán vývoja Progresívnych webových aplikácií. Takéto funkcie by mali mať v budúcnosti!

aplikacie progresivne webove aplikacie

Windows 10

Microsoft odhalil plán vývoja Progresívnych webových aplikácií. Takéto funkcie by mali mať v budúcnosti!

Progresívne webové aplikácie je pojem, s ktorým sa začíname stretávať v poslednú dobu vo výrazne zvýšenej miere. V skratke sa jedná o mobilné rozhranie webstránok, ktoré je pretransformované do formy aplikácie. Medzi hlavne výhody patrí to, že sú spravidla lepšie optimalizované pre zariadenia a vývojári nemajú s jej prípravou defakto žiadnu extra robotu.

Nuž, na druhej strane stojí nemálo množstvo používateľov, ktorí ich kritizujú. Hlavným argumentom je, „veď si môžeme otvoriť web priamo v prehliadači“. Čiastočne majú aj pravdu a keď si odmyslíme „pohodlie“ vo forme aplikácie (ktorá býva spravidla aj o niečo lepšie optimalizovaná) a drobné aditívne funkcionality tak sa s nimi možno stotožniť. Avšak Microsoft im najnovšími informáciami na Builde 2018 vypálil rybník, odhalil totiž plán vývoja Progresívnych webových aplikácií, ktoré by nemali byť v budúcnosti už len „mobilnou“ verziou webstránky.

Progresívne webové aplikácie získajú nové funkcionality

Ako môžete vidieť nižšie tak Microsoft ma smelé plány čo sa týka Progresívnych webových aplikácií. Dnes hoci spĺňajú defakto jednu funkciu, prezeranie webovej stránky vo forme mobilnej verzie tak v budúcnosti by mali získať aditívne funkcie ako je napr. ich offline využívanie, synchronizácia, push notifikácie a ďalšie.

Ako sa pozeráte na Progresívne webové aplikácie Vy? Sú podľa vás budúcnosť alebo je to len aktuálny „výstrelok“?

TIP  Prehliadač Chrome získava úplne nový dizajn! Ako sa Ti páči?

Zdroj: Tero Alhonen (Twitter), úvodný obrázok: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.