Microsoft do obehu vypúšťa dve nové kumulatívne aktualizácie pre Windows 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft do obehu vypúšťa dve nové kumulatívne aktualizácie pre Windows 10

Windows 10 aktualizacia_1

Novinky

Microsoft do obehu vypúšťa dve nové kumulatívne aktualizácie pre Windows 10

Microsoft do obehu vypúšťa dve nové kumulatívne aktualizácie pre Windows 10

Microsoft neočakávane vydal ďalšie dve aktualizácie pre operačný systém Windows 10. Presnejšie, ide o dve kumulatívne aktualizácie pre verzie Anniversary Update a Creators Update.

Nový build pre Windows 10 Anniversary Update prichádza s označením 14393.1737 a build pre Creators Update s označením 15063.632. Keďže sa jedná iba o kumulatívne aktualizácie, ani jedna z nich neobsahuje nové funkcie alebo zásadné systémové zmeny. Microsoft týmito aktualizáciami odstraňuje zopár chýb v systéme.

V prípade zmien v novom Creators Update builde sa jedná o veľa vylepšení ohľadom spoľahlivosti systému a mobilného pripojenia.Takisto bola touto aktualizáciou odstránená chyba s prehliadačom Microsoft Edge, ktorý po nainštalovaní poslednej aktualizácie po prvom zapnutí crashol. Samozrejme, čo by to bolo za aktualizáciu, ktorá by všetko len opravovala. V zozname zmien pre novú aktualizáciu sa stále nachádza už pár týždňov známa chyba, ktorá má za následok prehodenie jazyku z češtiny a arabčiny do angličtiny v niektorých aplikáciách a prehliadači Edge.

Build 14393.1737 prináša trošku viac zmien. Toto je kompletný zoznam zmien v najnovšej Anniversary Update aktualizácii:

  • Aktualizovaný príkaz BitLocker.psm1 v PowerShell.
  • Odstránená chyba, ktorá spôsobovala nezamknutie zariadenia pri vytiahnutí smart karty.
  • Odstránená chyba, kvôli ktorej sa prihlasovací token z WMI otázky nevhodne zatvoril.
  • Odstránená chyba, ktorá spôsobovala inú vypočítanú veľkosť duplikovaného súboru.
  • Odstránená chyba STOP 0X44 v Npfs!NpFsdDirectoryControl.
  • Odstránená chyba 0x1_SysCallNum_71_nt!KitSystemServiceExitPico.

Microsoft pri tomto builde nezverejnil zoznam známych chýb a dúfajme že to tak naozaj je a v novom builde sa naozaj žiadne chyby nenachádzajú. Obe aktualizácie by sa mali v priebehu pár hodín stiahnuť a nainštalovať automaticky. Pokiaľ máte automatické vyhľadávanie aktualizácií vypnuté, musíte novú aktualizáciu vyhľadať ručne cez Nastavenia > Systém a zabezpečenie > Windows Update > Vyhľadať aktualizácie.

TIP  Surface Phone bude schopný hovorov. Nebude sa jednať teda len o „bežný“ rozkladací smartfón/tablet

Zdroj: windowslatest.com

 

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.