Microsoft nám predstavil všetky verzie Windows-u 10. Vracia sa späť k označeniu Windows Mobile | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft nám predstavil všetky verzie Windows-u 10. Vracia sa späť k označeniu Windows Mobile

Novinky

Microsoft nám predstavil všetky verzie Windows-u 10. Vracia sa späť k označeniu Windows Mobile

Pri predstavení Windows 10 predstavitelia Microsoftu hovorili o novom „univerzálnom“ systéme, ktorý má spájať platformy (PC, Smartphone, Tablet)  do „jedného“ operačného systému, ktorý mal niesť názov Windows 10, avšak ako sa ukazuje nebude tomu tak. Samozrejme jadro systému bude rovnaké pri každej verzii, ale budú sa líšiť v vo vybraných funkciách, ktoré sú určené pre špecifické cieľové skupiny.

Windows v telefónoch. Zdroj: The Verge

Windows v telefónoch. Zdroj: The Verge

Windows 10 Home

Podľa portálu Newowin.net Windows Home bude navrhnutý pre „masy“ ľudí, teda pre bežného užívateľa. Obsahovať by mal všetky bežné funkcie ako sú  Cortana, Edge Browser (náhrada za IE), Continnum či Windows Hello.

Windows 10 Pro

Build s Windows 10 Pro bude prioritne určený pre potreby podnikateľov. Bude obsahovať rôzne funkcionality, ktoré využíva najmä podnikateľský sektor ako je napríklad funkcia ochrany citlivých dát.

Windows 10 Enterprise

Ako z názvu možno vyčítať Windows 10 Enterprise bude prioritne určený pre stredné a väčšie spoločnosti. V úvodzovkách by sa malo jednať o akú si „nadstavbu“ Windows 10 Pro.

Windows 10 Education

Windows 10 Education bude prioritne určený pre školy a univerzity a dostupný bude cez špeciálne akademické licencie.

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile bude prioritne určený pre menšie zariadenia ako sú mobilné telefóny a tablety. Bude obsahovať podporu pre univerzálne aplikácie a tiež nebude chýbať ani podpora dotykovej verzie kancelárskeho balíka Office. Ďalej, podľa slov Microsoftu Windows 10 Mobile bude už obsahovať aj nedávno spomínanú funkcionalitu Continnum, avšak tá bude dostupná len pre vybrané zariadenia.

TIP  Zamestnanci Microsoftu sa búria! Microsoft údajne porušuje ľudské práva

Windows 10 Mobile Enterprise

Windows 10 Mobile Enterprise bude určený pre podnikové sektory, v ktorých sú často využívane mobilné telefóny pre rôzne účely.

Windows 10 IoT Core

Poslednou verziu Windowsu 10 je verzia IoT Core, ktorá je navrhnutá pre tie najmenšie zariadenia ako je napríklad počítač Raspberry Pi.

Zdroj: Neoewin.net, TheVerge.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.