Microsoft má novú aplikáciu na pomoc ľudom, ktorí majú problémy so zrakom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft má novú aplikáciu na pomoc ľudom, ktorí majú problémy so zrakom

Novinky

Microsoft má novú aplikáciu na pomoc ľudom, ktorí majú problémy so zrakom

Seeing AI, najnovšia aplikácia, ktorú vydal Microsoft, môže výrazne zmeniť každodenný život nevidiacich a slabovidiacich ľudí. Táto aplikácia je postavená na práve prebiehajúcich výskumných prácach spoločnosti Microsoft, ktorá sa snaží naplno využiť silu AI na popísanie okolitých ľudí, textu a objektov. Stačí, aby títo ľudia, ktorých postihla nejaká zraková vada, namierili telefón a vypočuli si informácie o okolitom svete. Aplikácia Seeing AI dokáže rozoznať a uložiť v pamäti rôzne objekty a tváre. Rovnako dokáže rozoznať rôzne črty tváre, približný vek, emócie a podobne.

“Naozaj si myslím, že bude táto aplikácia veľkou zmenou a pomocou pre mnoho ľudí, aj najmä vďaka svojej jednoduchosti” nechala sa počuť Jenine Stanley, ktorá je slabovidiaca a robí recenzie aplikácií a nových technológií pre Main Menu – americký koncil nevidiacich.

Doterajšie funkcie:

  • Krátke texty – dokáže prečítať text, ktorý sa nachádza pred kamerou
  • Dokumenty – poskytuje zvukovú pomoc pri zachytávaní vytlačených dokumentov a rozpozná text spolu a jeho pôvodné formátovanie
  • Produkty – pomáha lokalizovať čiarový kód a identifikovať z neho daný produkt
  • Osoby – dokáže rozoznať a opísať ľudí a ich emócie
  • Scenéria – experimentálna funkcia, ktorá opisuje dianie v okolitom svete
  • Mena – dokáže z bankovky rozoznať menu v ktorej platíte

Táto aplikácia je momentálne dostupná iba pre iOS užívateľov v Spojených štátoch, Kanade, Indii, Hongkongu, Novom Zélande a v Singapure. Aplikácia je na stiahnutie tu a bližšie informácie tu.

TIP  Facebook zavádza obrovské množstvo nových reklám. Týkajú sa všetkých požívateľov!

zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.