Microsoft Lumia 950 fototest | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft Lumia 950 fototest

Novinky

Microsoft Lumia 950 fototest

Ak zvažujete kúpu novej Lumie 950/950 XL a rozhodujúcim parametrom je pre vás fotoaparát, prinášame Vám fototest Lumie 950, ktorý vám môžno pomôže sa rozhodnúť, či naozaj stoja tie peniaze za takú investíciu.

V prvom rade by som chcel podotknúť, že moje osobné skúsenosti s fotením s týmto prístrojom ma nesklamali. (Samozrejme jedná sa o amatérske zábery, takže schopnejší fotograf dokáže s takýmto potenciálom zhotoviť aj krajšie fotky ako ja :). Čo sa týka rýchlosti zhotovavania snímkov je to absolútne neporovnateľné, napríklad s mojou predchádzajucou hračkou – Lumiou 1020.

Zhotovovanie snímkov je naozaj plynulé a čas medzi snímkami nasledujúcimi po sebe je absolútne zanedbateľný. Čo mňa najviac osobne potešilo je režim rozšíreného snímania. Oceníte to hlave vtedy, keď sa neviete rozhodnúť, či blesk použiť alebo nie, a potom si následne v editore vyberiete podľa svojho gusta intenzitu blesku. Ako ukážku si môžete pozrieť krátke video.
https://youtu.be/Zs9uuDrSePI

Ako ste mohli vidieť, až po zosnímaní 7 rýchlych snímkov za sebou, sa to ukladalo dlhšie a takisto pri rozšírenom režime aby sa dala fotka upraviť, tak ako som písal vyššie. Toto sú jediné dva momenty pri práci s fotkami, kedy čakáte dlhšie.

Vďaka nepriaznivému počasiu, som ešte nemal veľa možností skúsiť ako fotí za plného slnečného žiarenia, kde by krásne vynikli aj všetky detaily von v prírode, v meste atď., ale nemusíte sa báť, že budete ukrátení aj o takéto snímky ak budete sledovať aj stránku Lumia Photos (kliknutím otvoríte) kde môžete pridávať aj svoje vlastné umelecko amatérske snímky.
Pre zobrazenie fotky v plnej veľkosti kliknite na obrázok kolieskom myši.
Prvé dve fotky sú porovnanie vľavo Lumia 1020 a v pravo Lumia 950.
Pri Lumii 1020 som musel telefón viacej oddialiť, pretože vďaka ohniskovej vzdialenbosti mi nedokázalo zbližšia zaostriť.

TIP  Nový Xbox príde až v roku 2020. Predstavených herných konzol bude možno hneď niekoľko

Nevahájate sa pýtať v prípade akýchokoľvek otázok. Radi vám na vaše dotazy, postrehy zodpovieme.

2 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.