Microsoft Launcher dosiahol hranicu 1 milión aktívnych používateľov a stal sa naj trendy aplikáciou v obchode Google Play | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft Launcher dosiahol hranicu 1 milión aktívnych používateľov a stal sa naj trendy aplikáciou v obchode Google Play

ANDROID

Microsoft Launcher dosiahol hranicu 1 milión aktívnych používateľov a stal sa naj trendy aplikáciou v obchode Google Play

Microsoft Launcher dosiahol hranicu 1 milión aktívnych používateľov a stal sa naj trendy aplikáciou v obchode Google Play

Microsoft Launcher od svojich začiatkov ako Arrow Launcher pod záštitou štúdia Microsoft Garage, prešiel ďalekú cestu a takisto prešiel aj viacerými výraznými zmenami. Táto aplikácia je momentálne jednou z hlavných priorít Microsoft pre dosiahnutie optimálneho Android smartfónu pre bývalých fanúšikov platformy Windows Mobile. Do Androidu sa snaží hlboko integrovať služby Microsoftu a zatiaľ sa mu to celkom darí a používatelia sú zjavne spokojní.

Po niečo viac ako mesiaci zažil Microsoft Launcher prvý veľký úspech. Pred pár dňami presiahol hranicu 1 milión aktívnych používateľov a tieto čísla stále rastú. Ešte lepšou správou je to, že Microsoft Launcher sa stal počas minulého týždňa 1. aplikáciou v rebríčku Trendy v obchode Google Play. Samozrejme, situácia v rebríčku sa už určite zmenila, no aj tak sa táto skutočnosť považuje za celkom slušný úspech.

Podľa informácií uvedených v obchode Google Play bol Microsoft Launcher nainštalovaný už minimálne 5 miliónov krát a jeho rating sa momentálne udržiava na úrovni 4,6, čiže sa radí medzi naozaj obľúbené aplikácie. Ako sme spomínali už vyššie, Microsoft Launcher si obľúbia najmä bývalí používatelia Windows smartfónov, no v recenziách nájdete množstvo používateľov, ktorí si tento launcher stiahlo hlavne kvôli jeho prehľadnosti, jednoduchosti a hlavne viacerým funkciám, vďaka ktorým si dokážete synchronizovať množstvo dát s vaším Windows počítačom.

TIP  Asus predstavil výkonný smartfón Asus Zenfone Ares s 8 GB RAM a podporou AR a VR

Jeden milión aktívnych používateľov samozrejme nieje enormne veľké číslo v porovnaní s 2 miliardami aktívnych používateľov Androidu, no toto číslo určite stojí za zmienku, keďže Microsoft začal s propagovaním ich launcheru až po jeho premenovaní na Microsoft Launcher. Microsoft sa taktiež snaží pravidelne vydávať aktualizácie launcheru a zatiaľ sa mu to pomerne bezproblémovo darí.

Používate Microsoft Launcher na Vašom Android smartfóne? Odporúčali by ste ho aj ostatným používateľom? Dajte nám vedieť do komentárov.

Microsoft Launcher
Microsoft Launcher

Zdroj:  vlastný úvodný obrázok (Microsoft)

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.