Microsoft konečne opraví notorický problém so zobrazovaním „J“ v Outlooku | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft konečne opraví notorický problém so zobrazovaním „J“ v Outlooku

Novinky

Microsoft konečne opraví notorický problém so zobrazovaním „J“ v Outlooku

Možno to poznáte, ak komunikujete s niekým kto využíva populárny Outlook tak môžete v e-mailoch zahliadnuť častokrát znak „J“. Po dlhšom uvažovaní určite zistíte, že autor správy namiesto spomínaného znaku chcel napísať niečo iné – smajlíka.

Zdroj: businessinsider

Tento problém má pôvod ešte v roku 2010 a je spôsobený využívaním vlastného písma Wingdingsm, ktoré sa v rozhraní aplikácie Outlook zobrazuje správne, ale v aplikáciách tretích strán tomu už tak nie je.

Microsoft sa konečne na tento problém rozhodol reagovať a to tým spôsobom, že nahradí vlastnú verziu písma štandardizovanými znakmi sady emoji, ktoré dnes nájdeme v podstate v každej platforme či prehliadačoch, aplikáciách, hrách,…

Prví, ktorí sa tohto problému zbavia budú používatelia Office 365, pre ktorých by mala byť čoskoro dostupná aktualizácia aplikácie Outlook, ktorá neskôr bude sprístupnená aj pre ďalších používateľov.

Zdroj: Businessinsider, úvodný obrázok (vlastný)

TIP  Funkcia najnovšieho Windowsu 10 bude podorovať okamžitú komunikáciu s Androidom a dokonca aj iOS zariadeniami

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.