Microsoft konečne opraví notorický problém so zobrazovaním „J“ v Outlooku | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft konečne opraví notorický problém so zobrazovaním „J“ v Outlooku

Novinky

Microsoft konečne opraví notorický problém so zobrazovaním „J“ v Outlooku

Možno to poznáte, ak komunikujete s niekým kto využíva populárny Outlook tak môžete v e-mailoch zahliadnuť častokrát znak „J“. Po dlhšom uvažovaní určite zistíte, že autor správy namiesto spomínaného znaku chcel napísať niečo iné – smajlíka.

Zdroj: businessinsider

Tento problém má pôvod ešte v roku 2010 a je spôsobený využívaním vlastného písma Wingdingsm, ktoré sa v rozhraní aplikácie Outlook zobrazuje správne, ale v aplikáciách tretích strán tomu už tak nie je.

Microsoft sa konečne na tento problém rozhodol reagovať a to tým spôsobom, že nahradí vlastnú verziu písma štandardizovanými znakmi sady emoji, ktoré dnes nájdeme v podstate v každej platforme či prehliadačoch, aplikáciách, hrách,…

Prví, ktorí sa tohto problému zbavia budú používatelia Office 365, pre ktorých by mala byť čoskoro dostupná aktualizácia aplikácie Outlook, ktorá neskôr bude sprístupnená aj pre ďalších používateľov.

Zdroj: Businessinsider, úvodný obrázok (vlastný)

TIP  Ako opraviť pokazenú databázu v Exceli alebo ako nahradiť časť textu za iný | EXCEL NÁVOD

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.