Microsoft Kinect je oficiálne mŕtvy. Majiteľov však bude Microsoft aj naďalej podporovať | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft Kinect je oficiálne mŕtvy. Majiteľov však bude Microsoft aj naďalej podporovať

Novinky

Microsoft Kinect je oficiálne mŕtvy. Majiteľov však bude Microsoft aj naďalej podporovať

Microsoft Kinect je oficiálne mŕtvy. Majiteľov však bude Microsoft aj naďalej podporovať

35 miliónov, tak toto je oficiálne číslo ktoré hovorí o počte predaných zariadení Kinect od svojho debutu v roku 2010. Microsoft oficiálne po viac ako 7 rokoch končí s výrobou tohto zariadenia, avšak podľa oficiálnych vyjadrení bude aj naďalej podporovať existujúcich zákazníkov.

Prvá generácia Kinectu bol trhák. Druhej generácii zlomila väzy cena

Microsoft Kinect bol predstavený  7 rokov dozadu a sprevádzalo ho veľká kampaň, v ktorej bol prezentovaný tento produkt ako príslušenstvo k Xbox 360. Výsledkom bolo, že Kinect sa stal trhákom. Neskôr však na trh prišiel Xbox One spolu so vstavanou  druhou generáciou senzoru Kinect 2.0, ktorý mu na konci dňa zlomil väzy.

Nová generácia okrem technologického pokroku priniesla aj výrazne vyššiu cenu, na ktorú reagovali zákazníci s odporom. Vyššia cena ako už asi tušíte bola spôsobená práve druhou generáciou senzoru Kinect 2.0, ktorý bol vstavaný v zariadení. Microsoft si túto chybu uvedomil neskoro, a ako reakciu ho začali pomaly  „odstraňovať“ zo zariadenia. Najprv došlo k jeho odpojeniu a neskôr k redizajnu základnej dosky, aby pracoval aj bez Kinect senzora.

Hoci Microsoft dnes prestáva s predajom Kinect senzora, tak technológia sama o sebe nezomiera. Využíva ju totiž vo svojich viacerých produktoch ako je napríklad Windows Hello autentifikácia kde nájdeme rukopis tejto technológie. Tak isto aj niekoľko častí HoloLens využívajú túto technológiu.

V každom prípade s veľkou pravdepodobnosťou tento krok Microsoftu nebude mať významný dopad na zákazníkov. Alebo máte iný názor?

TIP  Smartfón Xiaomi Mi A2 sa objavil v e-shope. Poznáme cenu ako aj špecifikácie. Revolúcia to však nebude

Zdroj: MSP

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.