Najčítanejší Windows 10 portál

Microsoft je znovu na súde. Dôvodom má byť využitie cudzích patentov na smartfónoch Lumia 950 / 950 XL

Zdroj: vlastný

Podľa informácií zverejnených na stránke Reuters.com, sa redmondský gigant opäť ocitol na súde. Problémom je zrejme použitie niektorých technológií, ktoré si nechala patentovať ešte v roku 2010 spoločnosť Lemaire Illumination Technologies LLC. Patenty sa týkajú LED diód, ktoré sa nachádzajú na celkom populárnych a vydarených smartfónoch – Lumia 950 a Lumia 950 XL.

Patenty spoločnosti Lemaire Illumination Technologies LLC sú využívané na vyššie spomínanom “blesku”. Ten je na smartfónoch Lumia 950 a 950 XL zostavený až z 3 samostatných LED diód, ktoré spoločne dokážu čiastočne meniť farbu blesku a vytvárať špeciálne efekty pri vytváraní fotografií. Patent je na stránkach patentového úradu zapísaný pod názvom “Apparatus and method for pulsed L.E.D. illumination”, takže aparát a metóda pre impulzívne LED osvetlenie. V priloženej správe ku patentu sa nachádza množstvo informácií o spomínaných LED diódach a ich špeciálnom využívaní, no pre nás je najpodstatnejšie využívanie rozdielneho napätia, pre vytváranie iných farebných odtieňov blesku. Bližšie ide o patenty:

  • 9,119,266 – Pulsed L.E.D. illumination apparatus and method – LED prístroj využívajúci pulzujúce osvetlenie a jeho metódy.
  • 6,095,661 – Method and apparatus for an L.E.D. flashlight – metódy a aparát pre LED blesk.
  • 6,488,390 – Color-adjusted camera light and method – Farebne nastaviteľný blesk a metódy.

Podobnú žalobu má na krku aj spoločnosť LG

Microsoft podľa spoločnosti Lemaire Illumination Technologies LLC porušuje presne tieto 3 patenty. Spoločnosť sa s Microsoftom súdi na okresnom súde v meste Marshall, Texas v USA. Podobný prípad prednedávnom postihol aj spoločnosť LG, ktorá bola spoločnosťou Lemaire Illumination Technologies LLC taktiež nahlásená a spory sa ešte stále nevyriešili.

TIP  Na Marka Zuckerberga si zrejme posvietia aj v Moskve. Bude musieť vysvetliť aj jeho nedávne rusofóbne poznámky

Zatiaľ nieje známe, čo je cieľom spoločnosti Lemaire Illumination Technologies LLC, no určite sa zhodneme na tom, že prípadné odškodné sa bude niesť zrejme v miliónových čiastkach. V tomto prípade by percentuálny podiel z predajov smartfónov nemal žiadny zmysel, keďže Microsoft tieto smartfóny už oficiálne prestal predávať a celkové zisky platformy Windows Mobile sú už teraz tak nízke, že sa ich spoločnosť rozhodla neuvádzať v správach o príjmoch.

Zdroj: mspoweruser.com

Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.