Microsoft integruje eye-tracking technológiu priamo do Windows 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft integruje eye-tracking technológiu priamo do Windows 10

Novinky

Microsoft integruje eye-tracking technológiu priamo do Windows 10

Inžinieri z Microsoftu začali s vývojom eye-tracking systému už v roku 2014 na hackathone One Week. Eye-tracking celé toto programátorské podujatie v roku 2014 vyhrala a spoločnosť začala túto technológiu ďalej rozvíjať. V roku 2014 bol celý tím programátorov inšpirovaný hlavne bývalým hráčom amerického futbalu Stevom Gleasonom, ktorý musel šport odpísať na vedľajšiu koľaj kvôli nepríjemnej chorobe, známej pod názvom ALS (amyotrofická laterálna skleróza). Steve po rokoch zostal takmer úplne paralyzovaný a tím za jeho pomoci skúšal nové metódy ovládania systému pomocou očí.

Po rokoch sa konečne dočkáme zabudovanej eye-tracking technológie, priamo v operačnom systéme Windows 10. Túto funkciu bude môcť používať ktokoľvek, no samozrejmosťou je aj potrebný hardware, ktorý musí mať každý používateľ. Nová funkcia vystupuje pod názvom Eye Control a zatiaľ bude dostupná iba pre používateľov, ktorí vlastnia Eye Tracker 4C od spoločnosti Tobii, alebo majú monitor s týmto zabudovaným snímačom. Najnovšia Eye Control funkcia je už teraz dostupná pre Insiderov a v aktualizácií Fall Creators Update bude predstavená všetkým používateľom ako Beta verzia. Spoločnosť Tobii už vydala aktualizáciu pre eye-tracking software ich zariadení. Po aktualizácií dokážu používatelia spustiť Eye Control na počítačoch s operačným systémom Windows 10 a pre každý používateľ obdrží menší návod, ako túto funkciu používať.

Momentálne funkcia Eye Control vo Windows 10 podporuje iba Eye Tracker 4C od spoločnosti Tobii, no onedlho sa dočkáme aj podpory ďalších zariadení ako Tobii Dynavox PCEye Mini, PCEye Plus, EyeMobile Plus a I-series.

TIP  Steam opravil chybu hardverového a softvérového prieskumu, Windows 10 opäť na čele

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.