Nadella vidí HoloLens viac ako „nástroj“ pre vývojárov než herný gadget
Connect with us

Nadella vidí HoloLens viac ako „nástroj“ pre vývojárov než herný gadget

Novinky

Nadella vidí HoloLens viac ako „nástroj“ pre vývojárov než herný gadget

Pre mnohých z nás Microsoft HoloLens predstavuje produkt, ktorého využitie vidíme hlavne v hernom priemysle, ale podľa stratégie spoločnosti, Microsoft s týmito inteligentnými okuliarmi má oveľa väčšie ambície, ako si mnohí z nás predpokladali.

Portál Zdent.com priniesol zaujímavý rozhovor s  Satya Nadellom (generálny riaditeľ Microsoftu). V rozhovore Nadella vysvetľuje, že inteligentné okuliare HoloLens sú oveľa viac ako len „herné“ príslušenstvo určené pre bežných používateľov. Microsoft podľa Nadellu vidí HoloLens ako „nástroj“ pre vývojárov. Dokazujú to aj plány spoločnosti, v ktorých sa píše o prvej verzii týchto okuliarov, ktoré majú byť určené pre špecifický segment trhu: dizajnérom, inžinierom a podobne.

Ďalej spomína, že Microsoft nie je len „jeden“ produkt, ale tvorí ho celá séria produktov cez mobilné telefóny, software, Xbox, tablety…, a všetci chcú mať svoje notifikácie stále po ruke. A práve tu vidí veľký posun oproti minulosti, kedy Microsoft prináša jeden systém skrz všetky platformy.

Ale to samozrejme neznamená, že inteligentné okuliare HoloLens nebudú použiteľné aj v hernom priemysle. Príkladom môže byť aj E3 konferencia, z minulého mesiaca, kde Microsoft ukázal novú verziu hry Minecraft, do ktorej zakomponoval rozšírenú realitu prostredníctvom okuliarov HoloLens (viď video nižšie).

Čo vravíte na tieto inteligentné okuliare vy a kde vidíte ich možné využitie?

TIP  Asus ROG smartfón bez problémov nahradí akékoľvek herné zariadenie u vás doma

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.