Microsoft HoloLens a ARKit prinesú revolúciu. Pozrite sa ako by mohla vyzerať budúcnosť | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft HoloLens a ARKit prinesú revolúciu. Pozrite sa ako by mohla vyzerať budúcnosť

Novinky

Microsoft HoloLens a ARKit prinesú revolúciu. Pozrite sa ako by mohla vyzerať budúcnosť

Microsoft HoloLens a ARKit prinesú revolúciu. Pozrite sa ako by mohla vyzerať budúcnosť

Všetkým je nepochybne jasné, že jeden z najväčších hitov minulého roku je hra Pokémon GO. Priniesla nám nostalgický návrat do čias dospievania, kedy sme zbierali a vymieňali kartičky so známymi mystickými tvormi. Okrem iného, aplikácia Pokémon GO dostala do povedomia veľkého množstva ľudí technológiu rozšírenej reality. V kombinácií s okuliarmi HoloLens, ktoré nám ponúka Microsoft, by to bol nápad za všetky drobné.

To, že je rozšírená realita nadchádzajúcim hitom, si všimli aj v Apple. Vydali sa tak po prúde trendu a vydali svoj vlastný ARKit, ktorý je nasmerovaný na mobilné zariadenia.

Microsoft HoloLensApple ARKit. Obe majú svoje silné stránky, ale aj svoje slabosti. Kombinácia týchto dvoch a implementácia skvelého nápadu však dokáže divy. O tom nás presvedčilo aj vývojárske štúdio Emergent.

Emergent, štúdio vyvíjajúce aplikácie pre virtuálnu realitu, ukázalo neuveriteľný výtvor, kde sa mobilné zariadenie správa ako 6DoF ovládač. HoloLens však dotvára atmosféru. Vytvára totiž fascinujúce vizuálne efekty.

zdroj: wikipedia.org

Samotný HoloLens predstavuje prilbu a iPhone je ako sci-fi zbraň. To však nie je všetko strely dokážu zanechať stopy v prostredí.

zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Najnovšia video recenzia

Mohlo by ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehliadaním stránky nám alebo našim partnerom dávate súhlas s ich využívaním.