Microsoft a Google reagujú na zraniteľnosť KRACK, ktorý napadol WiFi siete po celej zemi | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft a Google reagujú na zraniteľnosť KRACK, ktorý napadol WiFi siete po celej zemi

Novinky

Microsoft a Google reagujú na zraniteľnosť KRACK, ktorý napadol WiFi siete po celej zemi

Microsoft a Google reagujú na zraniteľnosť KRACK, ktorý napadol WiFi siete po celej zemi

Počas včerajšieho dňa sme vám priniesli správu o tom, že sa podarilo prelomiť jeden z najnebezpečnejších protokolov WPA2, ktoré nájdeme vo väčšine domácich WiFi sietí.

Takto vyzerá útok KRACK na telefón s Androidom, ktorý je pripojený k WiFi sieti

Netrvalo dlho a viacero gigantov, ktorých sa to takmer bytostne dotýka vydali prvé stanoviská. Medzi nimi je samozrejme spoločnosť Microsoft, ktorá uisťuje svojich používateľov, že ak majú vo svojich PC s Windows 10 nastavené automatické aktualizácie, tak že sa nemusia ničoho obávať. Totiž počas včerajších neskorých hodín Microsoft vypustil aktualizáciu, ktorá na túto problematiku reagovala.

V podobnom duchu reagovala aj spoločnosť Google, ktorá vydala stanovisko hovoriace o tom, že v nasledujúcich týždňoch vydá aktualizáciu pre Android zariadenia, ktorá sa bude venovať záplate tejto bezpečnostnej chyby.

Zdroj: TheVerge

TIP  Na olympiáde pre mentálne postihnutých sa objaví aj hranie hier. Je podľa Vás hranie hier športom?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.