Najčítanejší Windows 10 portál

Microsoft Edge pre Android dostal prvú aktualizáciu, odkedy je dostupný v Google Play

Zdroj: Microsoft blog

Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť Microsoft priniesla internetový prehliadač Microsoft Edge do Google Play obchodu, teda pre Android zariadenia. Neskôr bol uvoľnený aj pre iOS.

Momentálne však v obchode nenájdete plnohodnotnú verziu, ale len Preview. Inými slovami náhľad ktorý je určený hlavne pre testovanie. Počas včerajšieho dňa Microsoft Edge dostal prvú aktualizáciu, ktorá odstraňuje viacero chýb ako aj zvyšuje výkonnosť aplikácie. Hoci v rámci changelogu Microsoft nekonkretizoval čo presne opravil, tak je cítiť citeľné zrýchlenie plynulosti aplikácie.

„Ďakujeme za to, že testujete Micrsoft Edge preview a dávate nám spätnú väzbu. Pracujeme ťakže, aby sme spravili čo najlepší prehliadač. Táto aktualizácha obsahuje viacero oprav chýb a vylepšenia výkonnosti. Dajte nám vedieť čo si myslíte!“

V prípade ak vlastníte Android zariadenie a chceli by ste vyskúšať internetový prehliadač Microsoft Edge tak je potrebné sa prihlásiť do preview programu, následne budete môcť stiahnuť aplikáciu priamo z obchodu.

Microsoft Edge
Microsoft Edge

Zdroj: vlastný

TIP  Microsoft Edge kraľuje internetovým prehliadačom. Teda aspoň z pohľadu energetickej náročnosti, tvrdí to Microsoft
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.