Microsoft Edge obstál v teste proti „phishing“ útokom lepšie ako Chrome či Firefox | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft Edge obstál v teste proti „phishing“ útokom lepšie ako Chrome či Firefox

Novinky

Microsoft Edge obstál v teste proti „phishing“ útokom lepšie ako Chrome či Firefox

Microsoft Edge obstál v teste proti „phishing“ útokom lepšie ako Chrome či Firefox

Čo je to „phishing“? Slovíčko Phishing je odvodené od anglického spojenia „password fishing“, teda lovenie hesiel. Phishing teda možno charakterizovať ako činnosť podvodníka, ktorého cieľom je vylákať od používateľov rôzne heslá, od bankových účtov, do sociálnych sietí, e-mailových kont a podobne.

Známa poradenská bezpečnostná spoločnosť v oblasti kybernetiky NSS Labs zverejnila niekoľko dní dozadu report, ktorý porovnával výsledky webových prehliadačov ako reagovali na malware, ktorého cieľom boli phishingové útoky.

Spoločnosť celkovo testovala 36120 rôznych prípadov, ktoré zahŕňali viac ako 1136 podozrivých URL adries v priebehu 23 dní. Výsledkom tohto testovania bolo to, že internetový prehliadač Microsoft Edge dosahoval oveľa lepšie výsledky ako konkurencia. Konkrétne, Edge zablokoval viac ako 92% webových adries, ktoré chceli neoprávnene získať údaje, pričom Chrome dosiahol úspešnosť „len“ 74.6% a Firefox 61.6%.

Zdroj: NSS Labs

Ďalej píšu, že pri tomto teste nebolo dôležité aký operačný systém bol použitý pre jednotlivé testy. Teda či uzatvorený ako je napríklad Windows 10, Windows 10 S a ďalšie, alebo otvorený ako je Chrome OS. Odôvodnili to tým, že v tomto teste išlo o schopnosť prehliadača blokovať útoky.

Medzi ďalšie výsledky tohto testu patrí aj reakčná doba na URL adresy, ktoré sa pokúšali o phising útoky. Najlepšie si v tomto prípade poradil opäť prehliadač Microsoft Edge, ktorý oproti najrozšírenejšiemu prehliadaču Chrome bol zhruba o 24% úspešnejší.

TIP  Intel ukázal brutálne výkonný 28-jadrový procesor s taktom až 5 GHz. Do predaja príde ešte tento rok!

Zdroj: NSS Labs

Zdroj: NSS Labs

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.