Microsoft Edge je používaný na viac ako 330 miliónoch Windows 10 zariadení | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft Edge je používaný na viac ako 330 miliónoch Windows 10 zariadení

Novinky

Microsoft Edge je používaný na viac ako 330 miliónoch Windows 10 zariadení

Microsoft Edge je používaný na viac ako 330 miliónoch Windows 10 zariadení

Microsoft predvčerom prezradil oficiálny počet Windows 10 zariadení používajúcich prednastevený prehliadač Microsoft Edge. V apríli minulého roku bol prehliadač Microsoft Edge používaný na 150 miliónoch aktívnych zariadení. Po takmer roku a pól sa tento počet viac ako zdvojnásobil a momentálne sa hranica pohybuje na úrovni 330 miliónov.

Samotný Chris Morris z Microsoftu povedal:

“Veľký počet nových funkcií a neustálych vylepšení neznamená nič, pokiaľ ich nikto nepoužíva. Som nadšený, že dnes môžem s hrdosťou oznámiť, že prehliadač Microsoft Edge tento mesiac pokoril hranicu 330 miliónov aktívnych zariadení, na ktorých sa tento prehliadač využíva. Toto číslo sa viac ako zdvojnásobilo oproti minuloročnému Edge summitu. Sme naozaj potešení tým obrovským číslom zariadení, na ktorých naši používatelia využívajú práve Microsoft Edge na prehliadanie internetu a ešte viac sme nadšení z toho, že práve títo používatelia často na internete hľadajú aplikácie a stránky od Microsoftu.”

Prehliadač Microsoft Edge má na trhu naozaj obrovskú konkurenciu a s ňou sa zatiaľ nemôže moc porovnávať. Napríklad taký Google Chrome momentálne používa viac ako miliarda ľudí a Mozillu Firefox pol miliardy. Prednastavený prehliadač v operačnom systéme Windows 10 posledné mesiace celkom stagnoval a cez míľniky, ako bol aj tento, sa škriabe naozaj pomaly. Myslíte si, že ho čaká lepšia budúcnosť, alebo bude stále používaný tými istými ľuďmi a noví nebudú pribúdať vo veľkých masách tak ako u konkurencie?

TIP  Microsoft spúšťa ďalšie podmorské datacentrum. Jeho úlohou je skvalitnenie cloudových služieb v pobrežných mestách

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.