Cez Microsoft Edge budete môcť streamovať | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Cez Microsoft Edge budete môcť streamovať

Novinky

Cez Microsoft Edge budete môcť streamovať

Ako ste si mohli všimnúť, Microsoft venuje v poslednej dobe veľkú pozornosť svojmu prehliadaču Edge, čím sa snaží vo veľkom konkurovať Chromu a Mozille Firefox. Jednou z najväčších noviniek by mala byť podpora WebM, VP9 a Opus audio kodekov pre streamovanie v novej výročnej aktualizácií.

WebM a VP9 kodeky vám ponúknu podporu až pre 4k dekódovanie a taktiež znížia spotrebu energie na zariadeniach, na ktorých sú nainštalované. Opus, na druhej strane, ponúka špičkovú kvalitu zvuku potrebnú pre hlasovú komunikáciu cez internet.

Ak chcete tieto novinky vyskúšať, tak tak môžete už urobit cez Insider program. Vývojári sa vyjadrili, že sa týmto krokom snažia cez Edge ponúknuť alternatívny spôsob pre kompresiu 4k videí.

Vyzerá to tak, že výročná aktualizácia prinesie naozaj mnoho noviniek a nejde len o banalitu opravujúcu chyby. Ako možno vidieť, Edge je na popredných miestach, čo sa týka propagácie, aktualizácií a podpory.

TIP  Smartfón Xiaomi Mi A2 sa objavil v e-shope. Poznáme cenu ako aj špecifikácie. Revolúcia to však nebude
Pokračuj v čítaní

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.