Microsoft dokáže rozpoznať emócie z fotografie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft dokáže rozpoznať emócie z fotografie

Novinky

Microsoft dokáže rozpoznať emócie z fotografie

Spomínate si na nástroj „How old me“ od Microsoftu, ktorý  dokáže zistiť váš vek priamo z fotografie? Microsoft dnes vydal ďalší zaujímavý nástroj, avšak tentokrát sa nevenuje veku, ale základným emóciám ako sú radosť, smútok, hnev, strach, hnev, pohŕdanie a znechutenie, ktoré dokáže vyčítať z fotografií. Celý princíp „zisťovania“ emócií pracuje na algoritme, ktorý vyhodnocuje emócie na škále od 0 po 1 na základe čoho odhalí vašu náladu na fotografii, jeho názov je Emotion API. Vyskúšať si ho môžete na tomto odkaze.

emocie_2

Tento rozpoznávač emócií je vyvíjaný  Microsoft Project Oxford tímom, ktorý pracuje na projekte Machine Learning a umelej inteligencii.

Zdroj: Neowin.net

TIP  Smartfón Xiaomi Mi A2 sa objavil v e-shope. Poznáme cenu ako aj špecifikácie. Revolúcia to však nebude

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.