Microsoft definitívne kupuje webovú službu GitHub. Dá zaň 7,5 miliardy dolárov! Poznáme ďalšie plány Microsoftu s touto službou, ktoré sú naozaj zaujímavé | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft definitívne kupuje webovú službu GitHub. Dá zaň 7,5 miliardy dolárov! Poznáme ďalšie plány Microsoftu s touto službou, ktoré sú naozaj zaujímavé

github

Novinky

Microsoft definitívne kupuje webovú službu GitHub. Dá zaň 7,5 miliardy dolárov! Poznáme ďalšie plány Microsoftu s touto službou, ktoré sú naozaj zaujímavé

Len pred niekoľkými hodinami sme Vás informovali o tom, že spoločnosť Microsoft zvažuje ďalšiu obrovskú akvizíciu. Známa stránka GitHub bola v hľadáčiku redmondského giganta už niekoľko rokov a jej cena bola v roku 2015 odhadovaná na zhruba 2 miliardy amerických dolárov. Potencionálna akvizičná čiastka sa podľa prvých zdrojov odhadovala na necelých 5 miliárd dolárov, no cena GitHubu sa nakoniec vyšplhala o čosi vyššie.

GitHub bude aj naďalej fungovať úplne nezávisle

Cena GitHubu sa vyšplhala na neuveriteľných 7,5 miliardy amerických dolárov, no treba poznamenať, že transakcia nebude vykonaná úplne klasicky. Čiastka bude GitHubu vyplatená v akciách spoločnosti Microsoft, čiže sa jedná o bezhotovostnú transakciu. Stránka GitHub bude naďalej pracovať úplne nezávisle a taktiež bude naďalej poskytovať svoju otvorenú platformu vývojárom vo všetkých oblastiach, stále s podporou všetkých programovacích jazykov, nástrojov a operačných systémov. Výraznejšou zmenou prejde jedine riaditeľská stolička GitHubu, do ktorej sa posadí momentálny podpredseda spoločnosti Microsoft, Nat Friedman. Doterajší generálny riaditeľ GitHubu, Chris Wanstrath, sa stane technických kolegom Microsoftu.

Spoločnými silami chcú povýšiť využiteľnosť GitHubu

“Microsoft a GitHub umožnia vývojárom dosiahnuť ešte viac v každej fáze vývojového cyklu, urýchliť podnikové využitie GitHubu a rozšíriť dosah vývojárskych nástrojov a služieb spoločnosti Microsoft novému publiku, “ píše sa vo vyhlásení Microsoftu.

Celá akvizícia prebehne vo viacerých fázach, pričom by mala byť celá transakcia ukončená koncom tohto kalendárneho roka. Pokiaľ sa chcete o celej akvizícii dozvedieť viac, stačí navštíviť stránky Microsoftu.

TIP  Facebook zavádza obrovské množstvo nových reklám. Týkajú sa všetkých požívateľov!

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok omgubuntu.co.uk

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.