Najčítanejší Windows 10 portál

Microsoft čoskoro ukončí podporu aplikácií Word, Excel a PowerPoint Viewer. Používatelia by mali prejsť na aplikáciu z Microsoft Store

Zdroj: vlastný

Microsoft prednedávnom potvrdil ukončenie podpory aplikácií Word Viewer, Excel Viewer a PowerPoint Viewer. Aplikácie doteraz slúžili na bezplatné zobrazenie a tlač dokumentov zaslaných vo formáte známych aplikácií. Túto možnosť ponúkajú ale aj aplikácie dostupné v obchode Microsoft Store. Redmondský gigant chce týmto krokom používateľov prinútiť ku tomu, aby začali používať radšej aplikácie dostupné v obchode.

Spoločnosť taktiež predstavila aj oficiálne dátumy ukončenia podpory týchto aplikácií. Podpora pre Word Viewer bude ukončená už tento mesiac. Aplikácie PowerPoint Viewer a Excel Viewer si svoju podporu ešte chvíľu udržia a stratiť by ju mali až v apríli budúci rok.

Microsoft doterajším používateľom odporúča prechod na klasické Office aplikácie, ktoré sú dostupné v obchode Microsoft Store a pre prezeranie a vytlačenie súborov si netreba zakúpiť oficiálnu licenciu Office aplikácií (Word Mobile, Excel Mobile atď.). Túto možnosť môžu využiť používatelia na desktopoch, ale aj používatelia Windows 10 Mobile, Androidu a iOS.

Samozrejme, Office Viewer aplikácie budú pracovať aj po ukončení podpory, no redmondský gigant upozorňuje hlavne na to, že aplikácie časom stratia svoju bezpečnosť a neobdržia už ďalšie bezpečnostné aktualizácie. Aplikácie budú už po pár dňoch nebezpečné a ľahko prelomiteľné. Microsoft sa touto cestou zbavuje zodpovednosti a dištancuje sa od vzniknutých problémov, ktoré sa v aplikáciách môžu ocitnúť hneď po ukončení oficiálnej podpory.

Word Mobile
Word Mobile
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free
Excel Mobile
Excel Mobile
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free
PowerPoint Mobile
PowerPoint Mobile
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free

Zdroj: windowslatest.com

TIP  Akvizícia GiHubu spoločnosťou Microsoft by mohla prísť už čoskoro | AKTUÁLNE SA DEJE
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.