Microsoft by pomocou HoloLensu zvládol zmapovať celý svet v 3D | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft by pomocou HoloLensu zvládol zmapovať celý svet v 3D

Novinky

Microsoft by pomocou HoloLensu zvládol zmapovať celý svet v 3D

Microsoft by pomocou HoloLensu zvládol zmapovať celý svet v 3D

Jednou z najlepších funkcií HoloLensu je vkladanie virtuálnych objektov priamo do priestoru pred Vami. V prípade HoloLensu sa ale nejedná o obyčajný headset pre rozšírenú realitu. Systém HoloLensu si zapamätá pozíciu vloženého objektu na základe okolitého priestoru, takže vložený objekt nájdete na tom istom mieste vždy, pretože je zapamätaný priamo v systéme headsetu od Microsoftu.

Uložené objekty sú súčasťou mapy prostredia

Prepracovaná technológia je v podstate založená na nie až tak zložitom systéme. HoloLens si vždy v prípade nového okolia vytvorí špeciálnu mapu prostredia okolo Vás. Objekt je potom vložený do virtuálnej mapy, ktorá je následne uložená v pamäti HoloLensu. A načo sa táto mapa vôbec ukladá? Pokiaľ sa s HoloLensom vrátite do toho istého prostredia ako predtým, HoloLens nemusí znovu mapovať celý priestor a nemusí vytvárať virtuálnu mapu. Proces načítavania prostredia a následného vykresľovania virtuálnych objektov je vďaka tomuto systému oveľa rýchlejší a menej náročný pre HoloLens. Microsoft chce v budúcnosti tento proces ešte viac urýchliť a mapovanie posunúť na úplne iný level. Microsoft by chcel v budúcnosti ukladať všetky zmapované priestory na cloud. Prístup ku cloudovým dátam by mal každý HoloLens headset. Používateľ by zmapoval priestor okolo neho a mapa by následne bola odoslaná na cloud. Ďalší používateľ, ktorý ba prišiel na to isté miesto, by priestor nemusel mapovať znovu a virtuálnu mapu okolia by si jednoducho stiahol priamo z cloudu. Proces mapovania by sa tým pádom zrýchlil ešte o čosi viac.

Zdroj: Microsoft

Vylepšená technológia mapovania okolitého sveta bola zatiaľ popísaná iba v patentoch, no je dosť možné, že ju uvidíme implementovanú už s vydaním druhej generácie HoloLensu. V patente sa zatiaľ neobjavili informácie o tom, či by boli dáta dostupné úplne pre všetkých, alebo zostanú iba v systéme Microsoftu a prístup ku nim by mali iba samotné headsety. Nová technológia by si v modernom svete určite svoje miesto našla, takže nám zostáva len dúfať, že sa Microsoft v budúcnosti do vyvíjania tejto technológie, pustí úplne na plné obrátky.

TIP  Microsoft plánuje ovládnuť čínsky trh s umelou inteligenciou

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.