Microsoft Build: Stane sa z Windows-u univerzálna platforma? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft Build: Stane sa z Windows-u univerzálna platforma?

Novinky

Microsoft Build: Stane sa z Windows-u univerzálna platforma?

Viete si predstaviť Android a IOS aplikácie a hry na Windows Phone zariadeniach? Čoskoro to bude možno realitou. Dnes na evente Micrososft Build sa rozprávalo o možnostiach portovania aplikácií a hier z konkurenčných platforiem prostredníctvom vývojárskeho študia „Visual Studio“, ktoré už dnes podporuje Java a C++ jazyky, ktoré sú typické práve pre Android a IOS. Výsledkom toho bude, že aplikácie a hry nebude potrebné púšťať vo virtuálnom prostredí, ako je tomu napríklad u BlackBerry, ale native-ne, pričom by sa mali automaticky pridávať aj typické funkcie pre Windows zariadenie (napr. tlačidlo BACK a pod.).

Microsoft Build: Stane sa z Windowsu univerzálna platforma?

Microsoft Build: Stane sa z Windowsu univerzálna platforma?

Sami sme zvedaví ako sa spomínaný nápad bude vyvíjať. Určite sa jedná o pozitívny krok, ktorý mnohí z nás budú vnímať ako výrazný krok v pred.  Avšak otázna bude napríklad samotná funkčnosť. Napríklad transformácie hier, keďže tie sú častokrát oveľa náročnejšie spracované ako aplikácie a nehovoriac o tom, že sú pre nich typické hlavne časté mikrotransakcie, ktoré sú napojené na Google Store .

TIP  Nakupovanie v zahraničí bude o niečo jednoduchšie. Paypal služba dostala preklad do slovenčiny a češtiny

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.