Microsoft Build 2015, čo všetko môžme od neho očakávať? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft Build 2015, čo všetko môžme od neho očakávať?

Novinky

Microsoft Build 2015, čo všetko môžme od neho očakávať?

Posledný rok pre Microsoft bol „živým“ rokom hlavne čo sa týka oblasti mobilných telefónov. Na trh priniesol viacero zariadení, ukončil akvizíciu  so spoločnosťou Nokia, priniesol Windows 8.1, ďalej nám predstavil pripravovaný Windows 10, ktorého by sme sa mali dočkať už počas tohto leta. Poďme si teraz pozrieť hlavné body konferencie Build 2015, ktorá sa bude konať už zajtra.

Windows 10 pre telefóny a ostatné zariadenia

Počas posledných dní či týždňov padlo veľa slov o novo pripravovaných vlajkových zariadeniach Microsoftu, o ktorých sme vás informovali aj my.  Ako sme si mohli všimnúť Microsoft zvolil novú politiku vydávania jedného telefónu v dvoch verziách, ktoré sa od seba mierne líšili (napr. mali rôzne šošovky, či podporu 3G, resp. 4G a pod.). Preto jedným z možných bodov konferencie môže byť predstavenie nových vlajkových lodi, Lumií 940 a 940 XL.

Windows 10

Windows 10

Surface Pro 4?

Ďalším bodom programu môže byť aj predstavenie novej generácie tableto – počítačov Surface. Totiž Microsoft pravidelne v ročných intervaloch predstavuje nástupcu predošlej generácie a Surface 3 bude mať už od uvedenia na trh takmer rok. No, neostáva nám nič iné ako si počkať ešte pár hodín aby sme sa dozvedeli či fámy o predstavení Surface 4 sa zajtra potvrdia.

Project Spartan

Jednou z najväčších zmien skrz všetky platformy je určite „prechod“ z Interner Explorer-a na nový internetový prehliadač Project Spartan, ktorý už určite mnohí z vás vyskúšali v Windows 10 Technical Preview. Microsoft si od tohto „prechodu“ sľubuje hlavne „čistý štít“ vzhľadom na to, že mnoho užívateľov si na ňho nestihlo vytvoriť ešte názor čo by sa v konečnom dôsledku mohlo prejaviť v náraste na popularite „Microsofťackého“ prehliadača.  Pevne veríme, že Microsoft nám zajtra ukáže vylepšenú verziu spomínaného prehliadača, ktorý bude určite medzi bodmi programu.

TIP  YouTube ponúkne nový režim Inkognito, ktorý utají našu históriu a aktivitu

Microsoft HoloLens

Ďalším bodom programu by malo byť aj bližšie predstavenie projektu „HoloLens“, o ktorom sme vás informovali dávnejšie aj my. Samotný projekt má totiž veľký potenciál, vzhľadom na to, že sa jedná o prvý holografický počítač, ktorý nie je závislý od ostatných zariadení (teda funguje nezávisle od smartfónu, PC alebo tabletu). Samotný prístroj obsahuje tzv.  „holografický procesor“, vďaka ktorému si budete vidieť vytvoriť napríklad vlastný hologram a následne ho vytlačiť cez 3D tlačiareň. Tiež nám nedá nespomenúť aj holografické štúdio HoloStudio, ktoré Microsoft sprístupnil nedávne pre vývojárov, vďaka čomu sa dajú vytvárať hologramy na „počkanie“ podľa vašich predstáv.

HoloLens

HoloLens

Zdroj: phonearena.com, upravil autor

Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.