Microsoft bude zelenší. Prihlásil sa k znižovaniu emisií v ovzduší | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft bude zelenší. Prihlásil sa k znižovaniu emisií v ovzduší

Novinky

Microsoft bude zelenší. Prihlásil sa k znižovaniu emisií v ovzduší

Microsoft bude zelenší. Prihlásil sa k znižovaniu emisií v ovzduší

USA, resp. Spojené štáty americké je jedná z mála krajín na svete, ktorá odmieta Parížsku dohodu, ktorej cieľom je obmedziť emisie skleníkových plynov. Zmenu v zmýšľaní prišla pritom len nedávno, po voľbách prezidenta, v ktorých vyhral Donal Trump. Neznamená to však, že s týmito princípmi sa nemôže stotožniť spoločnosť ako jednotlivec. Čo sa tak aj teraz udialo, spoločnosť Microsoft dala verejný prísľub, že do roku 2030 obmedzí produkciu oxidu uhličitého o 75%.

Nie je to prvýkrát čo sa Microsoft zapája do podobných aktivít

Microsoft pritom v tejto oblasti nie je vôbec nečinným. K znižovaniu CO2 sa prihlásil už aj v minulosti, konkrétne v roku 2009. Výsledkom bolo, že za štyri roky sa podarilo spoločnosti dostať do stavu kedy zanechávala „nulovú stopu“. V preklade spoločnosť toľko koľko CO2 spoločnosť vypustila do atmosféru tak toľko aj odobrala. Prebieha to pritom veľmi jednoduchou formou, vysádzaním stromov, ktoré znižujú CO2 v ovzduší.

V každom prípade takúto činnosť každej spoločnosti oceňujeme a pevne veríme, že Microsoftu sa podarí splniť tento sľub, ktorý v číslach predstavuje až 10 miliónov ton oxidu uhličitého.

Zdroj: Microsoft, Zive.cz

TIP  Generálneho riaditeľa Intelu načapali, udržiaval dlhodobý vzťah so zamestnankyňou. Takto s ním zatočila spoločnosť!
Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.