Microsoft a Apple budú dominovať aj v roku 2018. Tvrdia analytici | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft a Apple budú dominovať aj v roku 2018. Tvrdia analytici

Novinky

Microsoft a Apple budú dominovať aj v roku 2018. Tvrdia analytici

Microsoft v posledných rokoch urobil viacero významných zmien, vrátane opustenia Windows Mobile. Na druhej strane však rozhodol venovať cloud službám, kde doslova zahltil trh svojimi službami pričom sa mu darí najviac spomedzi konkurencie. Podobný úspech im predpovedajú aj analytici v budúcom roku. Tak isto jedným z predpokladov je, že spoločnosť Apple bude naďalej dominovať aj v budúcom roku vo svojom odvetí pričom PC priemysel bude aj naďalej klesať.

Microsoft a Apple by „spoločne mali získať viac ako polovicu prevádzkových ziskov“.  Hovoria analytici v reporte „Apple, Microsoft Drive the Profit in IT in 2018, Says Moody’s“.

Ďalej píšu, že: „Rast príjmov bude spôsobený nákupom zariadení a softvéru a službami súvisiacimi s prebiehajúcou migráciou do informačných systémov založených na cloudových architektúrach zo starších IT architektúr…“

V analýze sa ďalej dočítate, že Microsoft bude dominovať v IT odvetí, pričom trh s PC zariadeniami bude aj naďalej klesať v roku 2018. Je to však spôsobené cyklom výmeny, kedy sa podniky presúvajú na nový hardware.

Najväčšími hráčmi v odvetí sú pritom spoločnosti ako IBM, Dell, Cisco Systems, Hewlett Packard, Accenture a dvojica Microsoft a Apple, ktorí by mali v budúcom roku zinkasovať viac ako polovicu ziskov. Hovorí vedúci analytik Sohn.

Zdroj: barrons.com

Zdroj: Barrons, úvodný obrázok: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie