Microsoft aktualizuje farebné schémy pre Konzoly. Update prichádza po viac ako 20 rokoch | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft aktualizuje farebné schémy pre Konzoly. Update prichádza po viac ako 20 rokoch

Novinky

Microsoft aktualizuje farebné schémy pre Konzoly. Update prichádza po viac ako 20 rokoch

Microsoft aktualizuje farebné schémy pre Konzoly. Update prichádza po viac ako 20 rokoch

Microsoft niekoľko dní dozadu oznámil, že po viac ako 20 rokoch sa púšťa do aktualizácie  farebných schém rozhrania Windows Console. Zmeny sa dotknú prostredia Príkazového riadku, PowerShell a Windows Subsystem for Linux.

Tieto zmeny prídu spolu s aktualizáciou Fall Creators Update, dôvod je pritom veľmi jednoduchý. Microsoft týmto krokom reaguje na vývoj monitorov, obrazoviek a moderných technológií, ktoré sa rapídne zmenili za posledné dve dekády. Totiž pôvodne navrhnute schémy neboli pre ne určené a dnes nie sú vhodné na prácu. Napríklad z dôvodu, že splývajú s pozadím.

Zdroj: Microsoft

Ak by ste patrili do skupiny nedočkavcov a nechceli by ste čakať na oficiálnu aktualizáciu Fall Creators Update tak k novým farebným schémam sa môžete dostať pomocou programu Windows Insider, pre ktorých sú od Buildu 16257 dostupné. Vo finále by to malo vyzerať takto:

Zdroj: Microsoft

Zdroj: Microsoft

TIP  Microsoft v najnovších videách promuje aktualizáciu Windows 10 April Update

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.