Microsoft aktualizoval licenčné podmienky, vypne vám nelegálny software | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft aktualizoval licenčné podmienky, vypne vám nelegálny software

Novinky

Microsoft aktualizoval licenčné podmienky, vypne vám nelegálny software

Internetový portál PCauthority si pred pár dňami všimol drobnú zmenu v licenčných podmienkach vo Windows 10 (tzv. EULA), ktoré boli pred pár dňami aktualizované Microsft-om pre. Po novom si Microsoft vyhradzuje právo zablokovať ľubovoľný nelegálny software alebo hardvér, ktorý máte nainštalovaný vo vašom Windows-e 10. Avšak, toto opatrenie sa týka len software-u, ktorý nájdeme vo Windows Store a v rámci účtu Xbox Live.

hackers

Microsoft pravdepodobne týmto krokom chce zatraktívniť nový operačný systém pre samotných vývojárov, ktorí by vďaka tomuto opatreniu mohli získať viac istoty, že ich práca bude aj v konečnom dôsledku zaplatená. Na druhej strane bude zaujímavé sledovať aj reakcie samotných používateľov Windows-u 10 aká bude ich reakcia na tento krok Microsoft-u. Ak by vás zaujímali detaily nových licenčných podmienok viac, tak si ich môžete pozrieť v sekcii 7b „Updates to the Services or Software, and Changes to These Terms“.

Aký je váš názor na takúto razantnú zmenu politiky Microsoft-u, ktorá pomaly, ale isto vyúsťuje k stále väčšej kontrole samotných používateľov?

TIP  Facebook zavádza obrovské množstvo nových reklám. Týkajú sa všetkých požívateľov!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.