Microsoft aktualizoval Cortanu. Spolupracuje už s inteligentným asistentom Alexa od Amazonu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft aktualizoval Cortanu. Spolupracuje už s inteligentným asistentom Alexa od Amazonu

ANDROID

Microsoft aktualizoval Cortanu. Spolupracuje už s inteligentným asistentom Alexa od Amazonu

Microsoft aktualizoval Cortanu. Spolupracuje už s inteligentným asistentom Alexa od Amazonu

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli informácie týkajúce sa spolupráce spoločností Microsoft a Amazon na poli inteligentných asistentiek. Táto spolupráca sa mala pretaviť do integrácie hlasových asistentiek Cortana a Alexa do jedného „teľa“. Tak sa teraz aj deje.

Microsoft k včerajšiemu dňu aktualizoval hlasovú asistentku Cortana pre Android zariadenia na najnovšiu verziu 2.9.3. Táto verzia v sebe nesie aj integráciu hlasovej asistentky od Amazonu, ktorú vyvoláte hlasovým povelom „Hey Cortana, open Alexa“.

V rámci zmien sme sa dočkali tiež úpravy UI rozhrania ako aj viacerých vylepšení dostupnýchfunkcionalít. Napríklad v rámci ponuky hamburger menu došlo k prelinkovaniu na Notebook.

Aplikáciu aktualizujete cez odkaz nižšie (je potrebné zmeniť si región na USA). Integrácia Alexy je zatiaľ dostupná len pre Android zariadenia.

Zdroj: vlastný

TIP  Asus predstavil výkonný smartfón Asus Zenfone Ares s 8 GB RAM a podporou AR a VR

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.