Microsoft aktualizoval aplikáciu Outlook (Pošta). E-maily napíšete už aj rukou či dotykovým perom | APLIKÁCIE | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft aktualizoval aplikáciu Outlook (Pošta). E-maily napíšete už aj rukou či dotykovým perom | APLIKÁCIE

posta funkcionalita windows inking

Windows 10

Microsoft aktualizoval aplikáciu Outlook (Pošta). E-maily napíšete už aj rukou či dotykovým perom | APLIKÁCIE

Microsoft začal implementovať funkcionalitu Windows Ink v rámci Windowsu 10 ešte v roku 2016 spolu s Výročnou aktualizáciou. Táto funkcionalita hoci sa ocitla vo viacerých aplikáciách tak na prekvapenie viacerých používateľov sa neocitla v aplikácii Pošta, v ktorej to viacerí očakávali. Najnovšie však Microsoft túto výtku napravuje.

Microsoft niekoľko dní dozadu začal postupne uvoľňovať novú verziu aplikácie Pošta (Outlook) s číselným označením „6005.10228.20091.0“, ktorá už obsahuje vyššie spomínanú funkcionalitu, ktorú používatelia môžu nájsť pod položkou „Draw“, teda kresliť.

Po kliknutí na položku Draw  sa používateľom zmení rozhranie aplikácie, ktoré je prispôsobené na písanie textu pomocou dotykového ovládania. Nastavenia ponúkajú aj viaceré možnosti prispôsobenia takto vytvorené textu či obrázku. Napríklad farbu, šírku čiar a podobne. Po tom ako dopíšete text tak ten sa uloží do formátu .png čím sa zabezpečí kompatibilita s ostatnými e-mailovými klientmi.

Funkcionalita je aktuálne dostupná v rámci testovacieho okruhu Fast Ring. Čoskoro by sa tak mohla dostať aj do ďalších okruhov, vrátane toho komerčného.

Mail and Calendar
Mail and Calendar
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free

Zdroj: TheVerge.com

 

TIP  Zac Bowden: "Oficiálne oznámenie Andromeda OS aktuálne nehrozí". Microsoft projekt odsúva pravdepodobne na rok 2019

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.