Najčítanejší Windows 10 portál

Microsoft aj HTC potvrdili, že HTC M8 nedostane Windows 10

Do teto chvíle išlo zatiaľ len o špekulácie. Dnešným dňom je to ale záväzne potvrdené od hlavy Insider programu v Microsofte a aj od HTC. Nové HTC M8 aj napriek tomu, že spĺňa hardwarove podmienky pre Windows 10, tak tento systém nedostane.

Tento oblak pochybností rozvíril Gabriel Aul, šéf Insider programu na svojom twitteri. Nebolo to dlho, čo na twitteri jeho slová potvrdilo aj oficiálne HTC. Ako to už býva, twitter je nosičom technologických noviniek a v tomto prípade aj sklamaní.

HTCtwitter

Čo je ale horšie, tak ani jedna zo spoločností nedala vysvetlenie, prečo sa takto rozhodli. Ide o veľké prekvapenie, keďže toto mala byť veľká šanca Microsoftu na rozšírenie svojho trhového podielu, ktorý už dlhšie pokulháva za svojimi konkurentmi.

Na druhej strane, nádej na Windows phone od HTC stále neumiera a môžeme sa HTC s Windowsom 10 dočkať ešte tento rok. Nádej zatial zhasla iba u modelu M8.

TIP  HTC to poriadne prepísklo! K novému smartfónu HTC U12 s prívlastkom vlajková loď nebude možné pripojiť slúchadlá!
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.