Microsoft a Sony by sa mali mať na pozore. Google údajne pracuje na vlastnej hernej platforme | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft a Sony by sa mali mať na pozore. Google údajne pracuje na vlastnej hernej platforme

Google Herna platforma

PC hry

Microsoft a Sony by sa mali mať na pozore. Google údajne pracuje na vlastnej hernej platforme

O tom, že technologický gigant Google pracuje na vlastnej hernej platforme sa už šepká dlhšiu dobu. Nie je sa ani čomu čudovať, viacero analytikov totiž očakáva, že herný priemysel bude aj naďalej rásť.

Portál Kotaku prišiel s reportom, v ktorom sa odvolávala na viacero nezávislých zdrojov. V rámci neho hovorí o tom, že spoločnosť Google pracuje na vlastnej streamovacej služby ako aj na hernej konzole.

Kotaku píše, že počas tohto ročného eventu Game Developers Conference zástupca spoločnosti Google sa stretol s viacerými dobre známymi spoločnosťami s úmyslom poradiť sa a vymeniť si názory. Údajne výsledkom týchto diskusií bolo to, že Google sa nebude sústreďovať na vývoj hardwaru, ale na streamovacie služby (napr. obdobné riešenie ako je GeForce Now / viď video nižšie). Znamená to, že používatelia nebudú potrebovať až tak výkonné zariadenia, aby si zahrali nové hry. Podstatný v tomto prípade bude internet, prostredníctvom ktorého budú hry streamované z externého zariadenia do vášho počítača.

Na druhej strane sa objavujú aj informácie o tom, že Google pracuje aj na hernej konzole, ktorá podľa všetkého bude priamou konkurenciou pre PlayStation či Xbox zariadenia.

V každom prípade budeme zvedaví ako sa vyvŕbi pravdivosť týchto informácií v budúcnosti. Ak by sa potvrdili, tak s veľkou pravdepodobnosťou by sme mohli byť svedkami významného posunu dopredu v oblasti rýchlosti a stability internetového prepojenia, kde by spoločnosť Google bola bezpochyby silným hnacím motorom. Na konci dňa by tak z toho neťažili len samotní hráči, ale aj bežní používatelia internetu.

TIP  Samsung predstavil prvú 8GB DDR5 RAM určenú pre mobilné zariadenia

Zdroj: Kotaku, úvodný obrázok: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať PC hry

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.