Microsoft a Samsung sa stretnú na súde. Problémom sú poplatky za patenty | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft a Samsung sa stretnú na súde. Problémom sú poplatky za patenty

Novinky

Microsoft a Samsung sa stretnú na súde. Problémom sú poplatky za patenty

Mnohí z vás si určite pamätajú súdne spory medzi mobilnými gigantmi ako sú Samsung a Apple, ktoré sprevádzali desiatky vyjadrení predstaviteľov týchto spoločností ktorými obviňovali jeden druhého z porušovania patentov. Najnovšia patentová vojna je opäť v réžií Samsungu proti ktorému teraz stojí Microsoft. Problém medzi týmito gigantmi vznikol keď Juho Kórejský Sasmung prestal platiť licenčné poplatky za patenty s odôvodnením, že poplatky, za ktoré sa zaviazal platiť patria Nokií a nie Microsoftu. Dôvodom mala byť akvizícia mobilnej divízie, ktorá sa stala súčasťou Microsoftu.

samsungmicrosoft

Kórejský Samsung tieto poplatky platil za každý predaný telefón od roku 2011 a nejednalo sa o malú sumu. Microsoft na týchto licenčných poplatkoch zarábal viac ako na svojom systéme Windows Phone. Medzi ďalšími spoločnostiami, ktoré platia licenčné poplatky nájdeme napríklad aj LG, ACER alebo dnes už známu značku HTC. Rozpor medzi medzi Microsoftom a Samsungom nastal minulý rok po oznámení prevzatia mobilnej divízie Nokie Microsoftom, kedy sa Samsung ohradil, že akvizícia porušuje licenčnú zmlúvu, ktorou boli Nokia a Sasmsung zaviazaní. Hoci Samsung doplatil všetky poplatky, ktoré im vyplývali zo zmluvy, odmietol doplatiť aj úroky, čo sa nepáčilo Microsoftu.

Zdroj: theverge.com, obrázok phonedog.com

TIP  Facebook zavádza obrovské množstvo nových reklám. Týkajú sa všetkých požívateľov!
Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.