Máte na telefóne Android OREO? Ak áno tak patríte medzi „vyvolených“. Totiž ani 1% zariadení ho nemá | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Máte na telefóne Android OREO? Ak áno tak patríte medzi „vyvolených“. Totiž ani 1% zariadení ho nemá

ANDROID

Máte na telefóne Android OREO? Ak áno tak patríte medzi „vyvolených“. Totiž ani 1% zariadení ho nemá

Aj napriek tomu, že konkurenčná platforma iOS kde nedávno vyšla jedna z väčších aktualizácii sa už dnes nachádza na takmer 60% zariadeniach a to aj na tých starších, tak Google sa spolu s verziou Android OREO trápi. Najnovšie dáta totiž ukazujú, že na trhu ho nenájdeme  ani v 1% zariadení.

Android OREO nenájdeme ani v 1% zariadení

  • Android Gingerbread – 0.4%
  • Android Ice Cream Sandwich – 0.5%
  • Android Jelly Bean – 5.9%
  • Android Kit Kat – 13.4%
  • Android Lollipop – 26.3%
  • Android Marshmallow – 29.7%
  • Android Nougat – 23.3%
  • Android Oreo – 0.5%

(december 2017)

Toto je  jeden zo skvelých príkladov ako tieto na dve na  prvý pohľad odlišné a vo viacerých oblastiach aj napriek tomu veľmi podobné platformy fungujú. Pri Android zariadeniach ako ste mohli vidieť vyššie tak šanca, že sa dostanete k najnovšej verzii operačného systému v relatívne krátkom čase od predstavenia je takmer nulová, teda ak si nekúpite ten najnovší a z pravidla aj jeden z drahších smartfónov na trhu. Na druhej strane stojí Apple, ktorý každoročne pri väčšej aktualizácii dodáva život aj tým starším zariadeniam.

Z dát tak isto vyplynulo aj to, že najrozšírenejšou verziou Androidu je „Marshmallow“ s takmer 30% podielom. Akú verziu operačného systému máte vo svojom smartfóne vy? Bez ohľadu na platformu, máte aktuálnu verziu operačného systému vo svojom telefóne alebo nie?

TIP  Android Správy získavajú revolučnú funkciu. Odteraz je možné posielať správy aj cez počítač!

Zdroj: PhoneArena.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.