Máte iPhone? Mali by ste byť na pozore, na Githube unikla časť zdrojového kódu, ktorá otvára hackerom dvere | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Máte iPhone? Mali by ste byť na pozore, na Githube unikla časť zdrojového kódu, ktorá otvára hackerom dvere

iphone

Apple

Máte iPhone? Mali by ste byť na pozore, na Githube unikla časť zdrojového kódu, ktorá otvára hackerom dvere

Nuž, doménou operačného systému iOS bola jeho uzavretosť s čím išla ruka v ruke spolu s bezpečnosťou. Najnovšie správy vás preto nepotešia, teda ak vlastníte iPhone. Na známej sieti Github sa objavil totiž zdrojový kód známy ako „iBoot“.

iBoot je iOS kód, ktorý zaisťuje bezpečnosť a to tým, že načítava a kontroluje Kernel, že  je podpísaný spoločnosťou Apple (Kernel, resp. jadro je časť operačného systému, ktorý vykonáva základné úlohy. Napríklad zabezpečuje prístup programov k hardwaru počítača bez toho, aby program nutne  poznal jeho detailne technické špecifikácie).

Hrozí používateľom iPhone telefónov riziko?

„Toto je najväčší únik v histórii.“, hovorí bezpečnostný analytik Jonathan Levin, ktorý ďalej vysvetľuje, že aj napriek tomu, že nie je kód kompletný tak dáva veľké možnosti potencionálnym hackerom nájsť zraniteľnosti.

Verzia iBootu, ktorá sa dostala do obehu bola pre iOS 9, avšak aj napriek tomu väčšina kódu tejto verzie sa pravdepodobne používa aj v najnovšom iOS 11.

Zdroj: Engadget, úvodný obrázok: Pixabay

TIP  Apple na zariadeniach s novým iOS 12 otvorí NFC chip pre vývojárov. Dočkáme sa konečne otvorenosti ako na Androide?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.