Máte doma starý a nevyužitý PC? Nainštalujte si na ňho operačný systém Chromium OS od Google | NÁVOD | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Máte doma starý a nevyužitý PC? Nainštalujte si na ňho operačný systém Chromium OS od Google | NÁVOD

ako nainstalovat chromium OS chrome OS_uvodny obrazok

Návody

Máte doma starý a nevyužitý PC? Nainštalujte si na ňho operačný systém Chromium OS od Google | NÁVOD

Máte doma starý a nevyužitý PC? Nainštalujte si na ňho operačný systém Chromium OS od Google | NÁVOD

Ak patríte medzi ľudí, ktorí radi experimentujú a neboj a sa nových vecí a leží vám doma nevyužitý starý notebook ci PC tak vám prinášame tip ako mu vdýchnuť nový život.

Čo je to Chromium OS?

Na začiatok si však povedzme čo je to vlastne Chromium OS. Je to otvorený open source operačný systém od spoločnosti Google, ktorý je založený na jadre Linuxu a prehliadača Google Chrome. Primárne je vhodný pre používateľov, ktorý trávia väčšinu času na internete. Poskytuje totiž oveľa lepší používateľský zážitok ako súčasné riešenia. Je totiž oveľa menej náročný na hardware ako súčasné operačné systémy a preto je vhodným riešením pre staršie zariadenia.

Ako nainštalovať Chromium OS na váš počítač s Windowsom?

Inštalácia sama o sebe by mala trvať zhruba do 20 až 60 minút. Budete k nej potrebovať USB kľúč s kapacitou 16GB.

  • Ako prvé si stiahnite USB Maker z webovej stránky Neverware z tohto odkazu.
  • Pomocou aplikácie USB Maker vložte do počítača novo naformátovaný USB a nechajte aplikáciu pracovať.
  • Reštartujte počítač a vyskúšajte čokoľvek od F1 do F12, aby ste spustili bootovacieho menu a zvoľte miesto, odkiaľ budete chcieť pustiť váš OS.
  • Začnite s procesom inštalácie a nezabudnite si nastaviť PC, WiFi, Google účet, atď.

Čitateľov upozorňujeme, že inštaláciu robia na svoje vlastné riziko. Tiež ich upozorňujeme na to, že si takto zmenia celý OS na iný a môžu stratiť dáta, ktoré sa nachádzajú na PC. Preto odporúčame spraviť si zálohu.

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: Youtube (kanál PR75K)

TIP  Posielanie SMS správ cez počítač nebolo nikdy jednoduchšie. Takto môžete posielať a prijímať SMSky z vášho Android smartfónu cez PC

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.