Máte doma mladého blogera, youtubera, programátora, dizajnéra či copywritera? Dajte mu vedieť o konferencii ako aj o súťaži JUNIOR INTERNET | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Máte doma mladého blogera, youtubera, programátora, dizajnéra či copywritera? Dajte mu vedieť o konferencii ako aj o súťaži JUNIOR INTERNET

Novinky

Máte doma mladého blogera, youtubera, programátora, dizajnéra či copywritera? Dajte mu vedieť o konferencii ako aj o súťaži JUNIOR INTERNET

Máte doma alebo vo vašom okolí šikovné deti či žiakov, ktoré svoj voľný čas venujú aktivitám ako sú blogovanie, programovanie, dizajn, grafika, či copywriterstvo? Dajte im do pozornosti konferenciu JUNIOT INTERNET, ktorá im môže pomôcť v budúcom rozvoji.

Podujatie je primárne určené pre mladých ľudí, na ktorom môžu odprezentovať svoje projekty a vízie a následne dostať feedback od profesionálov vo svojom odbore. Celkovo sa žiaci môžu zapojiť vo viacerých kategóriách, kde dostanú možnosť ukázať svoje projekty.

  • JuniorWEB – prihlasovanie vlastných webových stránok, webových aplikácií, naprogramovaných CMS, ktoré sú umiestnené na internete.
  • JuniorDESIGN – prihlasovanie vytvorených digitálnych grafických prác, plagátov, kresieb, dizajn manuálov, koláží a akýchkoľvek iných elektronických grafických prác umiestnených na internete.
  • JuniorTEXT – prihlasovanie textov na vyhlásenú tému. Literárny útvar je ľubovoľný. Rozsah súťažného textu musí byť minimálne 1000 znakov. Text musí byť umiestnený na internete s uvedením jeho autora. Téma pre rok školský rok 2017/2018 je Kultúrne dedičstvo Európy.
  • JuniorBLOG – prihlasovanie vlastných blogov, fotoblogov, videoblogov, teda stránok/kanálov, kde sa nachádza jedinečný autorský obsah bez ohľadu na tému. Na rozdiel od kategórie JuniorWEB sa primárne nehodnotí vývojová/programátorská časť, ale obsah a forma.
  • JuniorAPP – prihlasovanie mobilných aplikácií pre tablety a smartfóny.
  • JuniorLEARN – kategória pre weby a aplikácie poskytujúce vzdelávací obsah.

Všetky práce projekty následne budú hodnotiť odborníci stojací za úspešnými projektami a organizáciami, ktorých cieľom bude nie len vyhodnotenie samotného projektu, ale hlavne posunúť žiakov v ich budúcom rozvoji. Okrem toho tie najlepšie projekty budú aj vecne ohodnotené.

TIP  Nová Nokia X6 sa v Číne vypredala za neuveriteľných 10 sekúnd. Do ostatných častí sveta sa dostane už čoskoro

Registrácia projektov je možná do 18.2.2018. Následne bude prebiehať konferencia 23. a 24. marca 2018 na pôde Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave.

Takto to vyzeralo na konferencii Junior Internet minulý rok

Záštitu nad 13. ročníkom tohto výnimočného podujatia budú robiť prof. Ing. Mária Bieliková, PhD., dekanka Fakulty informatiky a informačných technológií STU a Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie v SR.

V prípade záujmu o ďalšie informácie ohľadne súťaže ako aj konfrencie navštívte stránku JUNIOR INTERNET.sk alebo sa obráťte na koordinátora súťaže Dávida Richtera. Kontaktný e-mail: richter@amavet.sk, mobil: 0948 345 177

 

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.