Čo tak si počas nedeľného čítanie prečítať manuál k Príkazovému riadku vo Windowse? Microsoft zverejnil 948 stranový dokument so stovkami príkazov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Čo tak si počas nedeľného čítanie prečítať manuál k Príkazovému riadku vo Windowse? Microsoft zverejnil 948 stranový dokument so stovkami príkazov

Prikazovy riadok

Windows 10

Čo tak si počas nedeľného čítanie prečítať manuál k Príkazovému riadku vo Windowse? Microsoft zverejnil 948 stranový dokument so stovkami príkazov

Príkazový riadok určite pozná väčšina používateľov Windows počítačov, ale ak by nie tak predstavuje rozhranie, v ktorom používateľ komunikuje s počítačom či iným programom prostredníctvom textových príkazov. Nuž, paradoxom je, že príkazový riadok, ktorý je tu s nami už od nepamäti doteraz nemal žiaden obšírnejší oficiálny manuál. V podstate bolo známych 86 príkazov a tom to končilo. Doba je však dynamická a v týchto dňoch sa všetko zmenilo. Microsoft uverejnil 948 stranový manuál „Windows Command Reference“, ktorý nás má previesť všetkými zákutiami príkazového riadku.

Na stránkach spoločnosti Microsoft tak už niekoľko dní môžeme nájsť takmer 950 stranový manuálWindows Command Reference“, ktorý obsahuje viac ako 250 príkazov. Pre každý jeden z nich Microsoft pridal samozrejme aj podrobný popis.

manual a prikazovemu riadku

Zdroj: Windows Command Reference

Pre záujemcov, ktorí by si radi rozšírili svoje vedomosti v tejto oblasti odporúčame navštíviť stránky Microsoftu kde nájdu tento najnovší trhák z kuchyne Microsoftu.

Zdroj: Microsoft via bleepingcomputer.com, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Ovládnite webové notifikácie v prehliadačoch Google Chrome a Microsoft Edge

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.