Má šancu HomeHub poraziť Amazon Echo? Microsoft ukázal nový koncept
Connect with us

Má šancu HomeHub poraziť Amazon Echo? Microsoft ukázal nový koncept

Novinky

Má šancu HomeHub poraziť Amazon Echo? Microsoft ukázal nový koncept

Microsoft už dlhšie plánuje spraviť počítače s Windows 10 centrom nášho domova a s ​​novou funkciou HomeHub by sa mu to mohlo podariť. V tomto článku sa pozrieme na to, ako by to mohlo vyzerať. Portál The Verge totiž odhalil nové zábery konceptu. HomeHub bude podľa všetkého pracovať na partnerskom hardvéri v snahe poraziť zariadenia Echo od Amazonu.

Plnohodnotný počítač s Windows 10

Funkcia HomeHub bude obsahovať privítaciu obrazovku, ktorá bude vždy zapnutá. Budú sa na nej zobrazovať veci ako zoznamy úloh, kalendáre a poznámky. Podľa portálu The Verge je táto uvítacia obrazovka skutočne navrhnutá pre kuchynské počítače a nový menší hardware s obrazovkami, ktoré budú podporovať hlasové povely Cortany z celej miestnosti. Microsoft podľa všetkého pripravuje Windows 10 pre budúce zariadenia s jednoduchým prístupom k hlasovému vyhľadávaniu, volaniu a ovládaniu inteligentných zariadení.

Rozdielom zariadenia od Microsoftu oproti tomu od Amazonu je v tom, že spoločnosť chce, aby sa tieto zariadenia považovali za plnohodnotné počítače s operačným systémom Windows 10. Okrem uvítacej obrazovky chce Microsoft pomocou HomeHub podporovať širokú škálu inteligentných domácich ovládačov pre veci ako Hue, Nest a SmartThings. HomeHub sa ako nová funkcia pravdepodobne objaví už ako súčasť Redstone 3, kde sa očakávajú vylepšenia Cortany.

Zdroj: theverge.com

Zatiaľ by mala byť funkcia prístupná na existujúcom hardvéri, no Microsoft sľubuje spoluprácu s PC partnermi pri vytváraní vlastného hardvéru pre HomeHub. Budúcnosť leží v inteligentných zariadeniach a Microsoft si to plne uvedomuje. Dúfajme, že nás čoskoro prekvapí ďalšími skvelými nápadmi ako je tento.

TIP  Apple má ďalší problém! Aktuálne čelí žalobe pre porušenie patentov zadnej kamery na iPhone 8 a iPhone X

Zdroj: theverge.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.