Má šancu HomeHub poraziť Amazon Echo? Microsoft ukázal nový koncept
Connect with us

Má šancu HomeHub poraziť Amazon Echo? Microsoft ukázal nový koncept

Novinky

Má šancu HomeHub poraziť Amazon Echo? Microsoft ukázal nový koncept

Microsoft už dlhšie plánuje spraviť počítače s Windows 10 centrom nášho domova a s ​​novou funkciou HomeHub by sa mu to mohlo podariť. V tomto článku sa pozrieme na to, ako by to mohlo vyzerať. Portál The Verge totiž odhalil nové zábery konceptu. HomeHub bude podľa všetkého pracovať na partnerskom hardvéri v snahe poraziť zariadenia Echo od Amazonu.

Plnohodnotný počítač s Windows 10

Funkcia HomeHub bude obsahovať privítaciu obrazovku, ktorá bude vždy zapnutá. Budú sa na nej zobrazovať veci ako zoznamy úloh, kalendáre a poznámky. Podľa portálu The Verge je táto uvítacia obrazovka skutočne navrhnutá pre kuchynské počítače a nový menší hardware s obrazovkami, ktoré budú podporovať hlasové povely Cortany z celej miestnosti. Microsoft podľa všetkého pripravuje Windows 10 pre budúce zariadenia s jednoduchým prístupom k hlasovému vyhľadávaniu, volaniu a ovládaniu inteligentných zariadení.

Rozdielom zariadenia od Microsoftu oproti tomu od Amazonu je v tom, že spoločnosť chce, aby sa tieto zariadenia považovali za plnohodnotné počítače s operačným systémom Windows 10. Okrem uvítacej obrazovky chce Microsoft pomocou HomeHub podporovať širokú škálu inteligentných domácich ovládačov pre veci ako Hue, Nest a SmartThings. HomeHub sa ako nová funkcia pravdepodobne objaví už ako súčasť Redstone 3, kde sa očakávajú vylepšenia Cortany.

Zdroj: theverge.com

Zatiaľ by mala byť funkcia prístupná na existujúcom hardvéri, no Microsoft sľubuje spoluprácu s PC partnermi pri vytváraní vlastného hardvéru pre HomeHub. Budúcnosť leží v inteligentných zariadeniach a Microsoft si to plne uvedomuje. Dúfajme, že nás čoskoro prekvapí ďalšími skvelými nápadmi ako je tento.

TIP  Panos Panay v interview opäť mieša karty. Ako to je teda s Andromedou / Surface Phone?

Zdroj: theverge.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.