Lumia 630 za pár Eur celkom slušný výkon. Prvý pohľad. Pýtajte sa! | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Lumia 630 za pár Eur celkom slušný výkon. Prvý pohľad. Pýtajte sa!

Recenzie

Lumia 630 za pár Eur celkom slušný výkon. Prvý pohľad. Pýtajte sa!

Cena tohto mobilného zariadenia sa pohybuje tesne pod úrovňou 120 eur, čo robí z telefónu zástupcu nižšej triedy. Samotný telefón je osadený 4,5 palcovým displejom, avšak nezačnite sa hneď tešiť, že dostanete telefón s „veľkým“ displejom, totiž v spodnej časti obrazovky sa nachádza trojica dotykových tlačidiel (späť, domov, vyhľadávač bing). Rozlíšenie displeja je 480 x 854 bodov (54 bodov sú práve spodné tlačidlá). Samotný displej nie je dobre čitateľný v exteriéroch, avšak pri cenovke pod 120 € sme nemohli čakať kvalitu vlajkových lodí. Zadnú časť telefónu tvorí vymeniteľná „vanička“, ktorá podľa niektorých majiteľov nie je údajne príjemná na dotyk (z vlastnej skúsenosti môžeme toto tvrdenie vyvrátiť). Čo sa týka továrenského spracovania, musíme Nokiu pochváliť, telefón nevŕzga, jednoducho všetko sedí ako má. Ak ste už predtým vlastnili telefón s operačným systémom Windows Phone, prekvapí vás určite absencia manuálnej spúšte fotoaparátu, čo pokladáme za nepochopiteľné keďže táto spúšť bola príznačná pre telefóny s WP. V pravej strane sa nachádza regulátor hlasitosti, ľavá strana je prázdna, v hornej časti nájdete 3,5 jack konektor a v spodnej časti je umiestnený USB konektor. Fotoaparát dostal rozlíšenie 5 Mpx, avšak absentuje mu LED Dióda, to znamená, že vo večerných hodinách nerátajte s kvalitnejšími fotografiami.

Pohľad redaktora portálu fony.sk

aCMR.blesk_lumia_jpg

Základná charakteristika:

• Operačný systém: Microsoft Windows Phone 8.1
• Procesor – počet jadier: 4
• Procesor – frekvencia [MHz]: Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7
• Užívateľská pamäť [MB]: 8GB
• Veľkosť RAM: 512 MB
• Pamäťové karty: microSD, až do 128 GB
• Displej – uhlopriečka [palce]: 4.5″
• Displej – rozlíšenie [pix]: 480 x 854

TIP  Xiaomi Mi A1 je najlepšou voľbou v strednej triede | VIDEO RECENZIA
Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Recenzie

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.