„Lokálne noviny budujú komunity...“ Facebook nástenku čakajú zmeny. Uvidíme viac miestnych správ | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

„Lokálne noviny budujú komunity…“ Facebook nástenku čakajú zmeny. Uvidíme viac miestnych správ

Novinky

„Lokálne noviny budujú komunity…“ Facebook nástenku čakajú zmeny. Uvidíme viac miestnych správ

Facebook posledné mesiace je „aktívnejší“ ako sme mohli byť doteraz zvyknutí. Najnovšia aktualizácia však zmení nástenku používateľov, na ktorej po novom budú uprednostňované lokálne správy.

„Naša ďalšia veľká aktualizácia v roku 2018 sa zameriava na to, aby Facebook nebol len o zábave, ale aj dobrým miestom pre naše blaho a spoločnosť…

Vykonávame viacero sérií aktualizácií, aby sme priniesli vysoko kvalitný a dôveryhodný obsah. Posledný týždeň sme priniesli aktualizáciu, ktorá prináša viac správ z dôveryhodných zdrojov. Dnes, naša ďalšia veľká aktualizácia je zameraná na lokálne zdroje. Ľudia nám konzistentne hovoria, že chcú vidieť viac lokálnych správ na Facebooku. Lokálne správy pomáhajú pochopiť problémy, ktoré sú dôležité v našich komunitách, a ktoré ovplyvňujú náš život. Výskumy ukazujú, že čítanie lokálnych správ je priamo spojené s občianskou angažovanosťou ľudí. Ľudia, ktorí vedia čo sa deje v okolí sa častejšie zapájajú a pomáhajú…. Od dnešného dňa budeme zobrazovať viac príbehov zo spravodajských zdrojov vo vašom meste. Ak sledujete miestného vydavateľa alebo ak niekto zdieľa lokálne správy, tak sa môžu zobraziť vo vašej nástenke vyššie…“, píše Mark Zuckerberg vo svojom vyhlásení.

Schéma ako Facebook bude uprednostňovať lokálne správy

Zdroj: Facebook news room

Mark ďalej píše, že toto opatrenie sa bude aktuálne dotýkať len Spojených Štátov a v priebehu roka bude táto funkcia rozširovaná aj do ďalších krajín.  Inými slovami, táto zmena sa aktuálne nášho regiónu netýka, ale ako píše samotný Mark, je to len otázka času kedy bude táto novinka expandovať za hranice USA, vrátane Slovenka či Česka.

TIP  Deň D je tu! Dnes sa rozhodne o výške pokuty pre Google, ktorá sa môže vyšplhať do astronomických čísel

Uvítali by ste takúto zmenu aj vy?

Zdroj: Facebook news room

 

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.