Linux distrá budú vo Windows 10 S obmedzené | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Linux distrá budú vo Windows 10 S obmedzené

Novinky

Linux distrá budú vo Windows 10 S obmedzené

Jedna z najlepšie prijatých správ oznámených počas evenetu Build 2017 zo začiatku tohto mesiaca boli informácie ohľadne dostupnosti Linux – Ubuntu, Suse a Fedora v rámci Windows obchodu, ktoré umožnia používateľom spúšťanie Linux aplikácií bez toho, aby potrebovali dual-boot systém.

Bohužiaľ táto možnosť bude dostupná len pre „normálne“ verzie systému Windows 10. Inými slovami Windows 10 S nebude podporovať Linux distrá (distribučné súbory).

Microsoft hoci nedávno inicioval, že pre Windows 10 S budú dostupné všetky aplikácie a hry vo Windows obchode, vrátane Win32 aplikácií portovaných cez Dektop Bridge, tak to nebude celkom tak. Na ich blogu nájdete jednoduché vysvetlenie:

„Niektoré aplikácie nie sú povolené pre Windows 10, vrátane všetkých príkazových riadkoch, Shells a Konzol“.

Ďalej, toto vyjadrenie rozvíja tým, že Linux distrá obsahujú príkazové riadky z mimo priestoru UWP (univerzálnych aplikácií), ktoré sú proti vízii kontrolovanej a zabezpečenej verzii Windowsu 10 S. Na druhej strane treba povedať, že Windows 10 S bol predstavovaný ako operačný systém určený pre študentov, či vzdelávacie organizácie bez poplatkov, avšak s určitými obmedzeniami, ktoré by sa dali pomocou vybraných funkcionalít aplikácií tretích strán obchádzať.

Zdroj: Microsoft blog, úvodný obrázok (vlastný)

 

 

TIP  Microsoft odhalil plán vývoja Progresívnych webových aplikácií. Takéto funkcie by mali mať v budúcnosti!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.