Linux distrá budú vo Windows 10 S obmedzené | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Linux distrá budú vo Windows 10 S obmedzené

Novinky

Linux distrá budú vo Windows 10 S obmedzené

Jedna z najlepšie prijatých správ oznámených počas evenetu Build 2017 zo začiatku tohto mesiaca boli informácie ohľadne dostupnosti Linux – Ubuntu, Suse a Fedora v rámci Windows obchodu, ktoré umožnia používateľom spúšťanie Linux aplikácií bez toho, aby potrebovali dual-boot systém.

Bohužiaľ táto možnosť bude dostupná len pre „normálne“ verzie systému Windows 10. Inými slovami Windows 10 S nebude podporovať Linux distrá (distribučné súbory).

Microsoft hoci nedávno inicioval, že pre Windows 10 S budú dostupné všetky aplikácie a hry vo Windows obchode, vrátane Win32 aplikácií portovaných cez Dektop Bridge, tak to nebude celkom tak. Na ich blogu nájdete jednoduché vysvetlenie:

„Niektoré aplikácie nie sú povolené pre Windows 10, vrátane všetkých príkazových riadkoch, Shells a Konzol“.

Ďalej, toto vyjadrenie rozvíja tým, že Linux distrá obsahujú príkazové riadky z mimo priestoru UWP (univerzálnych aplikácií), ktoré sú proti vízii kontrolovanej a zabezpečenej verzii Windowsu 10 S. Na druhej strane treba povedať, že Windows 10 S bol predstavovaný ako operačný systém určený pre študentov, či vzdelávacie organizácie bez poplatkov, avšak s určitými obmedzeniami, ktoré by sa dali pomocou vybraných funkcionalít aplikácií tretích strán obchádzať.

Zdroj: Microsoft blog, úvodný obrázok (vlastný)

 

 

TIP  Ako opraviť pokazenú databázu v Exceli alebo ako nahradiť časť textu za iný | EXCEL NÁVOD

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.