Life Tracker Pro+ monitorujte svoju pohybovú aktivitu | Windowscentrum.sk | Portál o Windows 10
Connect with us

Life Tracker Pro+ monitorujte svoju pohybovú aktivitu

Windows aplikácie

Life Tracker Pro+ monitorujte svoju pohybovú aktivitu

V dnešnom článku si predstavíme zaujímavú aplikáciu od známeho vydavateľa Wunderman Polska, tvorcu mnohých známych a vydarených aplikácií a hier, ktorých zoznam nájdete tu.

Life Tracker Pro+ je aplikácia využívajúca funkciu Sensor core. Jedná sa o funkciu, ktorá na hardvérovej úrovni zhromažďuje údaje so všetkých senzorov v telefóne, a následne ich poskytuje aplikáciám. Výhodou takéhoto riešenia sú podstatne nižšie nároky na energiu, čo má za následok úspornejší chod zariadenia. Táto funkcia je momentálne dostupná len v Lumiách 1520, 930, 830, 735, 730, 635, 630 s nainštalovaným systémom Windows phone 8.1. Znamená to, že aplikácia je určená zatiaľ len pre tieto zariadenia.

Po nainštalovaní a spustení Vám odporúčame ako prvé nastaviť Váš profil, podľa ktorého bude aplikácia vyhodnocovať nazbierané údaje. Nastaviť môžete pohlavie, výšku, váhu, dĺžku kroku pri chôdzi a behu, a Váš cieľ, ktorý chcete dosiahnuť. Konkrétne množstvo spálených kalórií, a počet krokov. Aplikáciu potom jednoducho zatvoríte, a na pozadí bude zhromažďovať všetky potrebné údaje. Ako som spomínal vyššie, aplikácia Life Tracker Pro+ používa technológiu Sensor core, a vďaka tomu jej vplyv na výdrž batérie je prakticky zanedbateľný.

Kedykoľvek aplikáciu otvoríte, vidíte náhľad krokov, ktoré ste prešli, prebehli, dĺžku, ktorú ste prešli, či nadmorskú výšku, v ktorej ste sa pohybovali. Ďalej aplikácia zobrazuje:

-počet krokov pri chôdzi, čas chôdze

-počet krokov pri behu, čas behu

-čas odpočinku

-vzdialenosť v kilometroch

-spálené kalórie

-pozíciu, kde ste sa počas dňa pohybovali

-nadmorskú výšku, a prevýšenie, ktoré ste zdolali

-maximálnu/minimálnu teplotu, a dážď

7ce02b4a-b59b-4ff8-964f-7a5a6d744559 66a0641e-7684-4fce-8902-52490d6a3cee 87cd3ab6-9b35-4d2b-be1c-a63e1ab2afcc09962bbc-0eef-4c65-8e74-c524d6dfeb4a 

Naviac aplikácia umožňuje prezrieť si súhrny – deň, týždeň, mesiac a rok. Vašu aktivitu odmeňuje pomocou odznakov napríklad za počet krokov za deň, alebo za množstvo navštívených krajín v roku. Svoje údaje si priamo z menu aplikácie môžete jednoducho zazálohovať v OneDrive. Vaše aktivity pritom môžete aj zdielať na sociálnych sieťach, alebo mailom.

Grafické stvárnenie aplikácie je na naozaj veľmi dobrej úrovni, prostredie, ako aj grafy sú veľmi prehľadné, a ľahko zrozumiteľné. Ale aby sme len nechválili, počas nášho testovania sme narazili na niekoľko nedostatkov. Aplikácia nie je v slovenskom jazyku, pričom sme v aplikácií narazili na texty, ktoré nie sú preložené ani do angličtiny – sú v poľštine. Konkrétne sa jedná a dlaždicu v najväčšej veľkosti, a o niekoľko odznakov. Ďalším nedostatkom bolo zatváranie aplikácie…často sa nám stalo, že aj keď sme aplikáciu zatvorili, ostávala neštandatne minimalizovaná, a zatvorenie sa podarilo až na ďalší pokus. Posledný nedostatok je v aktualizácií živej dlaždice, ktorá sa aktualizuje ako sa jej zachce…niekedy po celom dni zobrazovala údaje z predchádzajúceho dňa.

Na všetky nedostatky sme už upozornili autora, a keďže aplikácia v store ešte nie je dlho,veríme, že skoro príde k ich náprave.

Aplikáciu si môžete stiahnuť celkom zdarma po kliknutí na tento odkaz, alebo naskenovaním QR kódu z obrázku nižšie.

10675687_793933963979185_5166509554074685853_n

Som zanieteným používateľom zariadení s OS Windows. Na tejto platforme ma najviac zaujali široké možnosti jej uplatnenia, skvelé prepojenie medzi zariadeniami, odladenosť systému a v neposledom rade aj vysoká podpora konkurenčných OS.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows aplikácie

Kde sa diskutuje

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.