LG zabudlo aktualizovať servery. Napadol ich už niekoľko týždňov „porazený“ ransomware WannaCry | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

LG zabudlo aktualizovať servery. Napadol ich už niekoľko týždňov „porazený“ ransomware WannaCry

Novinky

LG zabudlo aktualizovať servery. Napadol ich už niekoľko týždňov „porazený“ ransomware WannaCry

LG zabudlo aktualizovať servery. Napadol ich už niekoľko týždňov „porazený“ ransomware WannaCry

Už prešiel nejaký ten čas, odkedy sa zobrazili prvé správy o tom, že internetom koluje nový ransomware. Tvorcovia ho nazvali WannaCry. Vo svete spôsobil celkom veľkú paniku. Našťastie sa našiel spôsob, ako tento ransomware poraziť. Microsoft vydal novú bezpečnostnú záplatu na všetky novšie systémy. Túto aktualizáciu dostal aj Windows XP, hoci už nemá oficiálnu podporu. Microsoft tak vykonal, aby sa ubezpečil, že už nikto nebude zasiahnutý pomocou WannaCry. Nanešťastie, nie všetci vykonali aktualizáciu, keďže bola spoločnosť LG zasiahnutá. To aj napriek tomu, že už všetky správy utíchli.

Konkrétne boli napadnuté servisné strediská spoločnosti LG. Informoval o tom server Korean Herald. Uvádza, že už v pondelok mala mať LG problémy s prístupom. Po dôkladnom vyšetrovaní sa zistilo, že bola LG zasiahnutá ransomware-om WannaCry.

Hovorca spoločnosti LG vysvetlil: „Zistilo sa, že problém spôsobil ransomware. Nezaznamenali sme žiadne škody, ani straty údajov. Dokonca si nikto nepýtal peniaze, pretože  sme okamžite vypli internú sieť servisných centier.

LG momentálne vykonáva všetky potrebné úkony, aby sa kompletné zbavila WannaCry zo všetkých systémov.

zdroj: kitguru.net

TIP  Takto vyzerá prototyp skladacieho smartfónu Samsung z roku 2015. Vyzerá naozaj hrozne
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.